Andrea1717

Príbeh utečenca z Afganistanu a malého dievčatka, začína smrťou jej otca pri leteckom nešťastí cestou do Afganistanu a zistením, že sa snažil posledných 10 rokov dostať z väzenia vraha, ktorého práve v deň jeho smrti prepustili z väzenia a keďže má alzhaimrovu chorobu a jej otec získal nad ním poručníctvo ocitol sa starý muž v jej dome. Postupne sa začne klbko udalostí rozmotávať a Minnie zistí, kto je starý muž a prečo ho jej otec tak urputne chcel dostať z väzenia a poslať ho dožiť život do jeho rodnej dediny v Afganistane. Veľmi pekný príbeh pri ktorom som sa neubránila slzám, filmom sa vinie len jediná titulná pieseň. Celý film má krásnu atmosféru zašlých čias aj keď sa odohráva v súčasnosti. ()

Aljak

Pekné. Spočiatku ma to až tak nezaujalo, ale ako náhle sa do toho primiešali rôzne retrospektívne návraty do spomienok rôznych postáv, tak ten film razom nabral na atraktivite, a veľmi! Tie útržky z minulosti zo života Rehmata ma bavili prakticky najviac. Prostredníctvom nich si musel tohto skromného človeka obľúbiť snáď každý. Dejová línia zo súčasnosti ma až tak nenadchla, hoci záver bol naozaj emotívny a dojemný. Celkový dojem je tak kdesi na hranici 3 a 4 hviezd, ale prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu, predovšetkým za originálny námet s pôsobivou atmosférou plnou spomienok. ()