silentname

Tento film by si zaslúžil odo mňa úplne nový typ hodnotenia. A nazval by som to - "You´ve Tried". Neviem ako lepšie by som popísal svoje pocity z filmu. "Defective" nie je najhoršie napísaný, nemá najhoršie postavy, a dokonca by som si dovolil tvrdiť, že má v jadre niekoľko skutočne vynikajúcich nápadov do dobrého sci-fi. Dostanem sa k tomu nižšie, no najprv si povedzme najväčší problém filmu a to je jeho reálne prevedenie. Myslím si, že to vyzerá relatívne lacno a celkovo to tak na mňa aj pôsobilo. Bojové scénky vyzerajú neskutočne fake a rovnako sú na tom aj streľby zo zbraní. To sú jasné efekty a nikto to ani nechce nejakým spôsobom zakryť. Potom sa na to pozerá ťažko s vážnym záujmom, lebo reálne máme pocit, že sa pozeráme na zlé prevedenie niečoho čo by mohlo fungovať, keby mal film ale za sebou väčši budget. Tam to celé tkvie. Pôsobí to, ako keby sa filmu robil za veľmi malý budget, no snažili sa z toho spracovať maximum čo mohli. Herecké výkony nie sú moc dobré, no na druhú stranu mám pocit, že postavy ako také sú celkom okey. Dokonca musím povedať, že sem-tam mal film aj dobre spracovaný zvrat, ktorý dokázal celkom zaujať. Ako som povedal, sú tu veľmi dobré nápady. Dokonca som bol najprv prekvapený, že tu máme robotov, ktorí krvácajú. Možno som to zle pochopil, no súdiac podľa všetkých tých zvukov som si myslel, že ide o robotov. No potom je to zvláštne, že krvácajú. A na konci sa dozvieme, ako je to v skutočnosti. A hoci som to tu asi zospoiloval, nebudeme si klama - "Koľko ľudí si reálne tento film pozrie?" Čo by som ešte filmu vyzdvihol je, že som bol celý čas zvedavý kam to dospeje, chcel som to dopozerať a neboli momenty, ktoré by ma nejako výrazne nudili. Možno by si film zaslúžil reálne horšie hodnotenie, no oceňujem snahu, že sa tu snažili tvorcovia spraviť niečo z (viac-menej) ničoho. A to množstvo krvi a snahu to nejako decentne napísať je niečo, čo potrebujem aspoň trošku vyzdvihnúť. "Hodnotenie: C ()