Chvíle v rákosí

(festivalový názov)
  • Veľká Británia A Moment in the Reeds (viac)

Leevi (Janne Puustinen) se vrací z Paříže, kde studuje, do rodného Finska, aby získal další podklady pro svou diplomovou práci, ale hlavně aby strávil nějaký čas se svým otcem. Otec chce prodat jejich starou chatu u jezera, ale předtím je potřeba ji opravit. Protože otec je zaneprázdněný prací ve své malé firmě a Leevi zrovna nepatří k nejzručnějším, rozhodne se najmout mladého Syřana Tareqa (Boodi Kabbani) a svěřit opravu mladíkům. (bllm)

jiri.twist

Ano, jedná se o výborné výkony ve všech třech mužských rolích a film mě velice zaujal svým precizním KOMORNÍM zpracováním. Uvěřitelný, přesvědčivý a reálný v milostných scénách a ne jako mnohé trapárny u jiných filmů. A "něco" ve mě zanechal, což je pro mě velice důležité i při hodnocení a vlastně co jiného by mohlo vzniknout po spojení toho britského a severského, že. No a že konec není dle představ? Dle mě prostě severský konec. A je to vůbec konec? Vždyť tu definitvní tečku si můžeme jakkoli domyslet a nebo ... takto někdy končí filmy, které zobrazují pravý ŽIVOT, i když bychom si mnozí přáli pohádku a přečtěte si poslední větu gayromance.cz na GT 910910 ()

bllm

Krátká letní lovestory, ale taky příběh vztahu otce a syna. Řekla bych, že hlavní devízou filmu je autenticita. Ten trochu odtažitý vztah Leeviho a jeho otce, nevyřešné věci mezi nimi. Ta mírná trapnost rozhovorů mezi Leevim a Tareqem, kdy musíte trávit čas s někým naprosto cizím a ještě konverzovat v cizím jazyce. Otcova špatná angličtina a vysvětlování rukama nohama. No a nakonec i ten konec je bohužel dost autentickej. K tomuv výborní herci, prostředí, hudba a super extra luxusní postelové scény. Jediné co bych vytkla, je příloš mnoho takových těch vyplňujících scén, kdy jen hraje hudba a kamera zabírá poetické obrazy - určitě to má nějaký svůj název - hoši na louce, hoši se objímají, hoši běží, hoši leží na molu atd. ()

petrsv

Vztah mladého studenta a staršího imigranta u mě trochu kulhá na realističnosti, nicméně jsem rád za každý film, kde gay nerovná se karikatura gaye. Nakonec to, jak se tento příběh odvíjí dál, se mi velmi líbilo. Ocenit musím taky kameru a zvuk. To vše spolu s krásnou finskou krajinou by stačilo na nejlepší hodnocení, kdyby ovšem filmu nechyběl konec. ()

Marze

Je to něco mezi sladkou romancí a hořkých rodinným dramatem.Postavy mají hodně uvěřitelnosti a humanity a jejich dialogy jsou občas provokativní. Je to idylické, hořkosladké a sexy jako peklo. Téma filmu je prostě to, že se ženami jsou čím dál tím větší problémy jako feminismus, sexismus, nezřízené cestování a studování doktorátu do 35 čímž jsou celé státy závislé na dovozu obyvatel z Afriky, a tedy homosexualita je výhra. ()

Lucy1905

Nádherné finské drama, ke kterému bylo potřeba minimum - 3 důležité postavy, chata (až na pár výjimek při jízdě autem), kamera snímající detaily. Touto kombinací vznikla další finská bomba. Druhá, které se u nás dostalo větší pozornosti je Neznámý voják, i když to je úplně z jiného soudku, ale přesto to stojí za zmínku. ()