Děj Ivana, syna Amira, nás přenáší zpátky do doby 2. světové války. Karolina Gruszka zde ztvárnila roli Marie – obyvatelky Sevastopolu, která se rozhodla utéct z obleženého města. Žena se dostává do Uzbekistánu, kde se po zprávě o smrti manžela rozhodne pro společný život s jedním místním mužem. Ukazuje se ale, že to není tak jednoduché, kulturní rozdíly mezi oběma hrdiny jsou jednou z mnoha překážek k dosažení cíle. (Kino na hranici)

Daddko

Film o láske a tolerancii. Je to častý príbeh z obdobia 2 svetovej vojny, muž Rus Ivan z Ruského Sevastopoľu ide do vojny a jeho žena Máša s deťmi je evakuovaná do Uzbekistanu (veľa žien a detí našlo útočište v Strednej Ázii). Prichádza správa o smrti manžela a Máša príjma ponuku Uzbeka Amira z kišlaku (dedina), stáva sa jeho treťou ženou a porodí mu svoje tretie dieťa – syna Váňu. Všetko sa obráti keď sa v kišlaku objaví preživší manžel poručík Ivan, správa o smrti nebola pravdivá. A Ivan nadšený práve nie je. Je to film určený najmä pre divákov bývalého Sovietskeho zväzu, pospomínať možno aj poplakať nad ľudskými osudmi ľudí preživších  2. svetovú vojnu. Ale láska a tolerancia hrá vo filme prím. Po čelovečeski. Pozn .:1 Obsah na čsfd nezodpovedá udalostiam vo filme. Kultúrne rozdiely nehrali žiadnu rolu, Rusi voči iným národom býv. ZSSR necítili rasovú nenávisť (čo nie je pravidlom voči iným rasám a národom...). Pozn.:2 Súdruh Stalin začínal kariéru ako Ľudový komisár pre národnosti, potom povýšil na Generálneho tajomníka ÚVKSSZ. Asi by ho nepotešilo keď ešte v 40-tych rokoch v takom Uzbekistane si to Uzbek užíval s viacerými manželkami a Allahu akbar na koberčeku. Čaši sa ale vracajú, náš Predseda parlamentu „Mgr“ Vekslák túto latku hravo preskočil a nie je ešte všetkým dňom koniec. Boris, hlavne nezaspať na vavrínoch. ()