Frankie sice vypadá jako obyčejná puberťačka, ale skrývá jedno velké tajemství – je to nejmodernější experimentální android. Svou pravou identitu musí ovšem před všemi tajit, jinak ji budou muset jednou provždy odpojit. (TV Nickelodeon)

Recenzie používateľa PetrJulian k tomuto seriálu (2)

Já Frankie (2017)

Obvykle nesleduji seriály pro teenagery z produkce Walt Disney nebo Nickelodeon. Když se však v České televizi objevila upoutávka na tento seriál, zaujal mne námět. A ten sám o sobě je opravdu suprovní. Jaké to je (či naštěstí by to bylo) mít v rodině robota s lidskou podobou a vlastnostmi. Při sledování mne chtě nechtě napadaly otázky k zamyšlení - nad úrovní současné technologie, jejími možnostmi, nad hranicemi lidského důvtipu, vynalézavosti, snahou o stále další a větší pokrok, etickými problémy, které to přináší... Námět výborný, ale bohužel narazil na zpracování uzpůsobené pro teenagery. Kdyby šlo o klasický dospělácký seriál s tímto námětem, jinak zpracovaný, mohl to být seriálový hit možná i desetiletí. Tohle se zpracování prostě nepovedlo. P.S. I přes výhrady musím říct: Já chci taky domů svoji Frankie! ()

Série 2 (2018) (S02)

Jestli první série dokázala diváka aspoň na konci dílu navnadit na sledování dalšího, protože se něco dělo (byť se hned zkraje dalšího dílu ukázalo, že se vše tak nějak vyřešilo samo), druhá série byla z většiny opravdu nuda. Kromě prvních dvou dílů (či jednoho velkého), jež měly za námět zlou sestru Frankie. Poté se po většinu dílů nic neděje a až závěr trochu ujde. Škoda. Měli to zkrouhnout do 13 dílů maximálně. A ještě by ušetřili na nákladech a odměnách hercům. ()