The Butterfly Tree

• Nový Zéland The Butterfly Tree (viac)

silentname

"The Butterfly Tree" je nakoniec celkom dobrým film. Len ten neskutočne neslaný nemastný rozbeh ma v prvom momente skoro úplne odradil. Nemal som pocit, že to chce byť zaujímavé, nemalo to žiadnu zaujímavú pointu a nemal som ani najmenšie tušenie, čo sa vlastne deje. A tak to ide asi minimálne prvých 20 minút. Úvodné titulky sú fantastické vyzerajú skvele, no potom som sa začal skutočne nudiť. Nezaujímali ma postavy a nemal som pocit, že sa to moc zdvihne. No potom prichádza na scénu Melissa George, ktorá tomu dáva tak úprimný šarm a istým spôsobom by som povedal, že aj vizuálnu krásu. Je skvelé ju sledovať. Hoci som dával jej vzťahu s Finom nejaké otázniky, tak minimálne som dokázal niektoré veci pochopiť. Najmä keď viac odhalíte postavy, ich minulosť, ich vzťahy a jedno s druhým. Nie je tu postava, ktorá by mi bola nesympatická, malo to dostatok energie a myslím si, že aj celkom dobré posolstvo, ktoré si s tým divák môže odniesť. Čo by som ale vizuálom vytkol, tak to bude jednoznačne animácie. Tie sú absolútne otrasné, do očí bijúce a ohromne to posúvajú dole. Ale ako som povedal, ten šarm postáv to dokáže zdvihnúť. A výsledne ide o príjemné dielo Hodnotenie: B ()