Uver mi - Série 2

(séria)
Veľká Británia, 2019, 3 h 44 min (Minutáž: 56 min)

Druhá řada seriálu Věřte mi se odehrává na neurologickém oddělení glasgowské nemocnice a sleduje kapitána Jamieho McCaina (Alfred Enoch), jediného přeživšího po šokujícím nepřátelském útoku v Sýrii. Jamie, který se zotavuje z poranění páteře, kvůli němuž se sotva dokáže pohnout, a bojuje se šrámy na duši způsobené ztrátou svých přátel, musí čelit novému nepříteli, neboť lidé kolem něj začnou záhadně umírat. Zatímco se Jamie zoufale snaží najít pravdu, vyšetřování vtáhne jeho i zaměstnance kliniky do jejich vlastních zneklidňujících nočních můr. Kapitánovo chování je však čím dál nevyzpytatelnější. Je tato hrozba skutečná, nebo jde o pouhý výplod jeho fantazie? A dá se Jamiemu vůbec věřit? (HBO Europe)

Malarkey

Druhá série seriálu Věřte mi už je slabší, pořád ale stojí za shlédnutí. Hned z kraje jsem musel přijmout, že zde hlavní roli nehraje parádní Joddie Whittaker, ale Alfred Enoch. Ten, coby voják, dostane šrapnelem a probudí se ochromený v posteli v nemocnici v Anglii. Nutno dodat, že v pěkné, viktoriánské nemocnici, která dodává na atmosféře. A ano, tušíte správně, druhé série nemá s první nic společného. Jde spíše o koncept toho, abyste ošetřovatelům, doktorům a sestřičkám v nemocnicích věřili. Jenže co se stane, když si ve Vás důvěru nezískají, stejně tak, jako si jí nezískali ani u Jamieho? Postavy, kterou tu Alfred Enoch hraje? Na konceptu čtyř dílů se rozjel námětem solidní příběh, jen škoda, že to nemělo lepší, důraznější, pointu. ()

yvona

Naprostá  ztráta času. Možná dost dobrý námět, ale otřesné, plošné zpracování bez sebemenšího náznaku logiky. ()