V 80. letech minulého století vytvořila rumunská vláda nejoblíbenější seriál v zemi. Uhlazená a odvážná policejní kriminálka, která měla její občany nejen pobavit, ale také propagovat komunistické ideály a podněcovat k nacionalismu. (HBO Europe)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Soudruh detektiv (2017)

K tomu, aby tento seriál vystoupil kvalitativně ještě výše, mu chybí dvě věci: 1. Kvalitní dabing (To je fakt hrůza, kolikrát je synchron úplně mimo...). 2. Možnost sebereflexe, kterou pochopitelně v USA pro komunismus nemají, a díky tomu jsou tak některé scény zbytečně přepálené. Každopádně námět seriálu jako takový je výborný, a v druhé půlce jsou dva opravdu super díly, které tomuto seriálu zvedají hodnocení. ()

The Invisible Hand (2017) (E01)

Ten dabing je dost mimo, co se synchronu týče, ale očekávám, že je to asi úmysl, ačkoliv mě to spíše ruší. Kriminální zápletka má určitě potenciál. ()

No Exit (2017) (E02)

Tak nějak se furt nemůžu naladit na ten styl humoru, asi proto, že jsme taky z toho komunistického státu :) :) :). Mám každopádně obavu, že pokud v USA uděláte díl o tom, jak v komunismu dělali konspirační teorie na základě hry Monopoly, tak Američani skutečně uvěří, že vyšetřování probíhalo takto. ()

Bread Is Bread (2017) (E03)

A nebyla by větší sranda, kdyby radši natočili parodii na komunistické kriminálky s těmi herci, co tu dabují??? Než, aby se snažili (neúspěšně) trefovat do synchronu. Kolikrát mi příjde, že i emoce v hlase je úplně jiná, než vyjadřuje mimika daného herce, ale jestli to má být humor, tak mi to vtipné nepříjde. Je to škoda, protože jako kriminálka by to bylo obstojné, ale jako komedie to zatím hapruje. ()

Two Films for One Ticket (2017) (E04)

Tak přesně na tohle jsem celé ty minulé díly čekal! Úvodní sekvence v New Yorku je zatím vrcholem seriálu, a 100% potrápí bránice každého diváka. Opravdu jak vystřižené z potrhlých komedií ze 70. - 80. let. Výborná je také závěrečná přestřelka, s využitím "kapitalistické" muziky. ()

The Whole World If Watching (2017) (E05)

Pěkně se to rozjelo. Konečně se humor dostal tam, kde měl být celou dobu. Detektivové ze sebe konečně přestali dělat dementy a absurdně přepálené scény tomu přidávají nový rozměr. ()

Survival of the Fittest (2017) (E06)

Závěrečný díl se kvalitou bohužel vrací na úroveň první poloviny seriálu. Humor ustoupil hodně do pozadí, a celý díl se tak točí okolo jedné scény a nelogického chování pachatele. ()