Nezvěstná

• USA Absentia
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 22 h 31 min (Minutáž: 38–55 min)

Agentka FBI Emily Byrneová (Stana Katic) se beze stopy ztratí během stíhání jednoho z nejznámějších sériových vrahů v Bostonu a je prohlášena za mrtvou. O šest let později je napůl mrtvá nalezena v chatrči kdesi v lesích a pouze s matnými vzpomínkami na zločince, který ji unesl a mučil. Když se Emily snaží rozplést záhadu svého únosu, pokusí se také kontaktovat svoji rodinu, která se během její nepřítomnosti přestěhovala. Její manžel a kolega z FBI Nick nyní zápasí s pocitem viny, kterou si dává za to, že přestal Emily hledat, ale také za to, že k ní znovu začíná něco cítit, přestože se znovu oženil. Ve chvíli, kdy se zdá, že Emily obnoví vztahy s Nickem a svým odcizeným synem Flynnem, stane se hlavní podezřelou z řady šokujících vražd. Nick dostane nepředstavitelný úkol: vzít Emily do vazby. Aby dokázala svoji nevinu, je Emily donucena utéct. Ale čím blíž rozluštění případu se ocitá, tím většímu nebezpečí vystavuje sebe samu i svou rodinu. Dokáže Emily utéct stínům minulosti? Dokáže svoji nevinu dřív, než bude pozdě? Dokáže odhalit pravdu o svém únosu? (AXN)

Recenzie používateľa *CARNIFEX* k tomuto seriálu (2)

Série 2 (2019) (S02)

Kým bola prvotná séria atmosfericko mystická jednohubka, toto pokračovanie je mižmašom, ktoré spĺňa akurát tak priemernú kvalitu spracovania. Od sériového vraha sa prešlo k teroristickému útoku, kombinacii vrážd za pomoci anestetík, respektíve riešeniu osobných komplexov hlavnej “hrdinky”, pričom toto všetko ďaleko predčilo moje negatívne očakávania. Keď do toho divák “ďobne” svet sa nezrúti, no že by som mal “Nezvestnú na druhú” odporučiť, to sa rozhodne povedať nedá. Za mňa nepotrebná záležitosť .. ()

Série 3 (2020) (S03)

Tento seriál začal (pre moju osobu) vďaka tématike nastolenej v prvej sérii, ako z veľkej knihy. Druhá postupne zišla z cesty, táto tretia je už vyslovene pre diváka, ktorý musí byť oddaným fanúšikom. Vidím, že je hodnotenie v porovnaní s ostatnými sériami najvyššie, no popravde, v tejto je toľko nelogických, za vlasy pritiahnutých, nereálnych, scenáristických prešľapov, že mi zostáva rozum stáť, pričom jediným logickým vyústením, prečo to tak dopadlo, je to rýchle tempo a dejová dynamika. Stále sa niekam uteká, stále je niekto v ohrození, a to už dnes divákovi (asi) stačí. Nebavilo .. ()