Ivanhoe se vrátil z křižácké výpravy. Jeho úkol je však velmi složitý. Musí se usmířit s otcem, shromáždit výkupné za Richarda, zabít zlého čaroděje Mordoura a překazit všechny nekalé plány Richardova mladšího bratra prince Jana, který nyní vládne Anglii. Poté co zabije krále lesů, se Ivanhoe stává vyvoleným a je chráněn božskou mocí. (Spinosaurus)

hani94

Seriál na který budu vzpomínat snad až do konce života. Hrozně moc mě mrzí, že už o něm není ani vidu, ani slechu. Dívala jsem se na něho když jsem byla malá. I tak jsem si ho dokázala hodně oblíbit. Bohužel jak říkám, už moc dlouho jsem o něm vůbec neslyšela. U posledního dílu jsem se neubránila slzám :) ()

padina

Chuťovka. S románem to nemá do činění takměř ničehož, ale nemohu se zbavit přesvědčení, že je to jen dobře. Oproti smrtelně vážným, ovšem neskutečně roztahaným a nudným Ivanhoeům "přesně podle sira Waltera Scotta" z let 1952, 1982 i ruskému z roku 1983 (a že Rusové historické filmy umí) je tohle svěží dílko mile akční a strašně občerstvující. Ivanhoe s plastickým střihem "je fešššák" - pravda, v druhé sérii už má delší vlas a vypadá líp, xenózní Rebeka, která se dějově setkává s Ivanhoem vlastně ve chvíli, kdy původní příběh "Ivanhoe" končí :-), nádherně pubertální Rowena, a třešnička na dortu - černý mág Mordour, úchvatně přehrávající, až jsem měla podezření, že se učil u Jana Přeučila. Vždycky mě polehlivě rozjařil, kdykoli se objevil. Triky jsou zlatým hřebem každé epizody, jako kdyby je vystřihla ČT někdy v šedesátých letech právě pro studiové pohádky Štěpánky Haničincové, zkrátka skvost pro pamětníka a dokonalé antidepresivum, to prostě nejde hurónsky se nesmát. Kdykoli mě přepadne chandra, vím, kde najdu lék! (viděno v původním anglickém znění) ()

HateBreeder

Docela zajimavy serial o rytiri Ivanhoe. Nektere dily byly lepsi jine horsi ale v celku to byla koukatelna zalezitost, Ben Pullen se mi celkem libil, a i v budoucnu bych ho jeste rad videl hrat. Dobry byl take Cameron Rhodes co by princ John, ktery sel Ivanhoeovi po krku, Alexej Pysko sveho zaporneho hrdinu dobre zvyraznil. Celkove slo o v dnesni dobe ciste prumerny serial. 50% ()

Skeevee

Docela me mrzelo, ze to dopadlo takhle. Ivanhoa zboznuju, a tak jsem se tesila na serial, ale... Ben Pullen byl vcelku dobra volba (rozhodne lepsi nez ten filmovy), ale ten zbytek je docela na hlavu. Prvni dil byl jeste vcelku prima, ale ten zbytek...no, kdyz vezmeme, ze to z Ivanhoa ma asi tak jmena postav a misty hodne letmy dotyk pribehu z original Ivanhoa...takze at vybira ten, kdo chce dobrodruzny pribeh, ne Ivanhoa =) ()

Spinosaurus

Některé díly byly mistrovské, jiné s dobrými triky a hrozným příběhem, některé s dechberoucími triky a hrozným příběhem a jiné úplně blbé. Je to průměrné,ale v mládí jsem to žral. PS: Bludný les Vlka raději kilometrovým obloukem obejděte i kdyby se tam konalo 10 slavností měsíců najednou.(-nemyslím to ve zlém) ()

• Natáčení filmu probíhalo na Novém Zélandu. (Terva)