Nový bratříček převrátí svět Thomase vzhůru nohama. Najednou už není středem vesmíru svých rodičů a cítí se odstrčeně. Tedy alespoň do chvíle než dorazí „nová maminka“. Melodramatická černá komedie o příchodu nečekaného a svérázném řešení situace. (Brněnská 16)

JitkaCardova

Tyhle dvě zřejmě nerozlučné ženské se asi dlouho hledaly, než se našly. Zdají se to být až neskutečně sršící a zapálené dračice, když se do něčeho pustí. Pro tenhle kraťas připadly na úžasně ambivalentní způsob, jak empaticky předvést možnou škálu nuancí nové rodinné situace, která může být, když se takhle fatálně podcení, pro prvního potomka naprosto nepochopitelná, zlomová a děsivě frustrující. Takhle vyhroceno do absurdních otáček to vypadá jako surreálná bláznivá komedie, ale věřím, že spoustu rodičů z toho bodne u srdce a mnozí dospělci se budou ošívat a zpytovat svědomí, ať už se jich to dotkne sebevzdáleněji a sebeodvozeněji. Naprostá pecka. Jsem dost zvědavá, jak se tomuhle dívčímu tandemu podařil jejich první celovečerák (Greener Grass) uváděný u nás už za pár dní v rámci Febiofestu. *~ ()