Love Beats Rhymes

• USA It Doesn't Have to Rhyme (pracovný názov) (viac)

Fifer

Příjemná oddychovka. Nevýhody: Jde o typický mainstreamový produkt, kde celkem brzo pochopíte, kdo je záporák a kdo klaďas, včetně povinných odboček jako je rozkmotření se s klaďasem – to není spoiler, to je děj každého takového filmu. Výhody: Příjemný film pro všechny fanoušky poezie a rapu (kromě fanoušků stylu thugs, hoes and bitches). Film zkoumá rozdíly mezi poezií, rapem a slam poetry, takže uslyšíte pořádnou porci rapu i poezie. Rapové texty i poezie hlavní hrdinky se mi libíly (Stejně tak je výborná i její učitelka). Hlavní klaďas už mě tolik básnicky neoslovil, ale co já vím? Nejsem žádnej expert na anglicky mluvenou poezii. Režie se ujal slavný rapper RZA, v hlavní roli rapperka Azealia Banks. ()

mr.twizta

Kde konci rap a zacina poezie? Love Beats Rhymes ma v zadech znacnou palebnou silu pred i za kamerou, ale i pres to vsechno nedokazali RZA a jeho tym ze sebe vymacknout nic vic nez pruhledne hudebni drama, ve kterem vlastne zadne drama opravdu neni. Azealia v hlavni roli neprepina a jeji Coco je sympaticka a uveritelna, Jill Scott je prijemne podla, ale co naplat, kdyz si tenhle film akorat postupne odskrtava jedno povinne klise za druhym. Skoda. ()