Bad Blood

Austrália, 2017, 90 min

Vincent (Xavier Samuel) je úspěšný autor kriminálního románu. Je ve šťastném vztahu s Carrie (Morgan Griffin), která je veterinářka. Bohužel nosí s sebou temné tajemství z minulosti – někdo mu před lety zavraždil manželku a nikdo nebyl dopaden. Ale vypadá to, že Vincent je jeden z podezřelých. A ještě k tomu zažívá podivné věci, jako by ho někdo sledoval. Ale kdo? A co chce? Přes to všechno požádá Carrie o ruku a odjedou spolu na romantický víkend na odlehlé místo. Tady Carrie poznává i Vincentovu temnou a hlavně nebezpečnou stranu osobnosti, o které ani samotný Vincent neví. (TheFilmThief)

TheFilmThief

Vincent Brody je úspěšný autor kriminálního románu, kde nejspíš čerpal z své vlastní minulosti. Někdo mu před lety zavraždil manželku a dosud nebyl dopaden. Navíc má dvojče Gilroye, ze kterého se vyklubal vražedný maniak. Vincentova přítelkyně Carrie je veterinářka, po té, co ji požádá o ruku spolu odjedou na romantický víkend (jak to tak bývá) na odlehlé místo. Gilroy je jim samozřejmě v patách a hodlá jim víkend překazit. Nápad vcelku dobrý, ale má to velké mezery. Mezi jednotlivými fázemi děje chybí přechody. Děj prostě skáče sem a tam. Nevadilo mi to přesné černobílé rozdělení, kdy Vincent je ten dobrý a Gilroy naopak zlý, ale vůbec nedostaneme objasnění proč je Gilroy takový jaký je, proč chová vůči Vincentovi t zášť. Třeba nějaký flashback z dětství by neuškodil. Samuelovo hraní místy dost vrzalo (zvláště, když hrál Gilroye) a chvílemi působil spíše komicky (kámo ten knírek je prostě strašnej). Postavy se chovaly nepřirozeně a nelogicky, jak vrah tak oběti. Mezi dvěma hlavními protagonisty chyběla chemie. Ale 90 minut není tak dlouhá doba, aby se to nedalo nějak překousnout. ()