Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Helisek2

Super pohádka, na kterou se dá dívat víckrát než jednou. A ten závěr s čarodějem nemá chybu :-)) Úžasní herci a netradiční námět. Prostě ideální pohádka pro pobavení celé rodiny. ()

sandrakr

Krasna pohadka, svizna, dejova linie moc zajimava. Postavy skvele obsazene. Mozna jedine mohl byt trochu vymakanejsi ten drak. Za me ale super film, urcite kouknu znova. ()

jerzy1976

Skvělá pohádka. Josefíková je nádherná, Hádek dokonalý hajzlík, Kříž jako Pakosta taky, kouzelník, králové též a Děrgel se svým "a dobrý den" je famózní. I zápletka je vcelku originální a Janák to s lehkostí odrežíroval. S každým shlédnutím nás doma baví čím dál víc. Spousty vtípků si člověk všimne až při dalších reprízách. ()

Prezdivenka

Tuhle pohádku jsem poprvé viděla až letos :D Né že bych se jí nějak vyhýbala, já ani nevím, že existovala. A je výborná, byla jsem velice příjemně překvapena! :) ()

hdraf

75% - fakt pěkná pohádka s výbornou atmosférou, nápady, hudbou, kostýmy, promyšlený scénář až po kvalitní herce. Není moc co vytknout. ()

Petbrab

Jedna z nejlepších možná i nejlepší z nových pohádek. Konečně dialogy jak z pohádky a nikoliv jak u piva. Plus i velmi vtipný moment s tabulemi u fandění při turnaji. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)