Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Africanus1

Aneb jak si princezna chudáka s Alzheimerem vzala. Celej štáb asi chlastal elixír způsobující měknutí mozku po hektolitrech, jinak si vznik něčeho takovýho nedokážu vysvětlit. Zápletka s vínem je neuvěřitelně blbá, Kříž s Hádkem jsou na zabití, princ trpí těžkým kognitivním deficitem a princezně to nevadí, drak je úplně na draka a Sarumanova postiženýho bratrance tam narvali jenom proto, aby od sebe odháněl dementní princátka a měřil si klacek. Chudák Abrhám, tohle si nezasloužil, a my diváci teprve ne. Z útrpnosti jedna * za lokace a kostýmy. ()

vojacekr

Velmi silné *** až velmi slabé ****. Jedna z těch "netrapných" pohádek. Nejen Josef Abrhám skvělý. Líbilo. " - Kdo to je? - Princezna Viktorie. - A proč pláče? - Nevím a je mi to jedno. Ženský bulej pořád." ()

quokam

Tuto pohadku jsem si po letech pustil a zaujala mne. Vtipný chytrý náměť, jako vždy skvělá Eva J., dobře ji doplňují a sekundují ostatní, Kryštof H., Patrick D., Pavel K.. Jo, jsem spokojen. Spokojenych 60 proc. ()

Nick321 odpad!

Aniž bych to předtím věděl, podle určitých prvků mi bylo hned jasné, kdo film točil. :D Tuctový škvár z hromady moderních pohádek bez talentu a kouzla. Scénka "boje" s drakem byla pro pohádku vyloženě zbytečná, co do děsivosti měl Troškův Bucifal rozhodně děsivější vzezření než tato zubatá žížala nebo jak to mám nazvat. Věty ze scénáře vrhají na diváka pocit trapnosti, popravdě řečeno jsem čekal, že závěrem pohádky Jaromír Hanzlík (nar. 1948, Československo) přehne přerostlého zlobivého kloučka Kryštofa Hádka přes koleno a nalíská mu na zadek rákoskou. Možná tak neučinil, protože zrovna žádná nebyla po ruce. Hlavním hrdinou je korunní princ Jan, který po požití vína zapomnění vyrazí do světa a stylem "Nevím jak na to, tak jdu do toho" vykonává činy, na které by jeho zlobivý brácha nestačil ani s těmi všemi lektvary co má. Janáku, pokud tohle někdy budeš číst- už se na točení pohádek vy*er. ()

NikiVai

Za mě dobrý. Tak trochu inovativní, tak trochu klasická, tak trochu vážná, tak trochu humorná pohádka. Oba princové jsou skvěle zahraní. Fakt mě to bavilo. ()

TondaCer

Upřímně průměrná pohádka, která sází na jistotu. Nic víc, nic míň. Hlavní chyba je v příběhu. Černobílejší postavy si snad už ani nelze představit a děj je také dost klasická cesta hrdiny. Přitom zápletka ohledně elixíru zapomnění je zajímavá a vlastně i docela využitá, avšak děj je tak předvídatelný, že ani tohle nestačí. Je tu alespoň postaráno o docela svěží humor, pro který je ,jako skoro každém příběhu, udělána jedna postava, v tomhle případě Pakosta (Pavel Kříž). Nicméně abych byl fér, humoru se dočkáme v menš míře i od dalších postav. K tomu napomáhají poměrně dobré herecké výkony, i když Hádek mi do role záporáka moc nesedí, tak i na něho jsem si časem zvyknul. Film obstojí i po technické stránce, vizuální a speciální efekty jsou udělány překvapivě dobře a v neposlední řadě musím pochválit hudbu. Celkově se jedná o slušnou pohádku, avšak je to do očí bijící sázka na jistotu. 65% ()

soukyd33

Nejnebezpečnější lektvar je ten, na který se zapomenete. Nevím, netuším, neznám. 😄 Úplně si představuji, jak to chytnou všichni v království. 😄 Princezna je sympatická, a má za ušima. 👍 Ale i princ Jan je sympaťák. Se ztrátou paměti je zábava. Je tu plno vtipných scén. Chudák princezna, měla to těžší než to vypadalo. Čaroděj dostal co proto, ale vlastně se téměř nic nestalo. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

German

Za mě zatím nejkrásnější pohádka tohoto století. Krásný příběh, skvělí herci, vtipné scény a to vše doplňovala nádherná hudba. Po celých úctyhodných 92 minut jsem se ani chvíli nenudil a po zkouknutí mám chuť si to pustit ještě jednou. A jako třešničku na dortu jsem v tom v těch nejzásadnějších scénách slyšel náznak začátku skladby "Ballade pour Adeline", kterou už roky zbožňuji. ()

Makadan

Komediální pohádka, která mi opravdu sedla! Paráda! :) a všichni, kdo kritizujete....vám by se nelíbilo snad nic, buďte rádi, že se pohádky točí ;) ()

Shannar

Patrik Děrgel, proboha nééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé !!! Do Ulice se hodí, ale proč ho nechají kazit hvězdně obsazené pohádky? Snad po tomto pseudovýkonu v hlavní roli, už žádnou podobnou nedostane... Pohádka jako celek výpravná, krásná, kostýmy skvělé, výkony ostatních herců více méně excelentní... jen ten bezduchý scénář... a to je bohužel u pohádky zásadní... jedna hvězda... ()

Ashlander

Tak jsme si zase odbyli každoroční vánoční rituály. Po dobré večeři jsme si rozbalili dárky a následně jsme zapnuli televizor, abychom zhlédli dlouho propagovanou novou pohádku od české televize. A stejně jako na ty předchozí se ani na tuto už nikdy víckrát nepodíváme. Musím se podívat do programu, kdy mi dávaj Hrátky s čertem a Princeznu se zlatou hvězdou. Stalinistická omáčka mi totiž přijde stravitelnější než filmařská nedomrlost. Ještě jednu poznámku. Humor samozřejmě do pohádky patří, ale musí mít úroveň a musí ho být s mírou. Jinak to vlastně ani není pohádka, ale jen nepovedená parodie. ()

alien99

Nečekal jsem od toho nic, ale příjemně pobavilo. Co dokáže nápoj na gumování palice, tak to bavilo. A Abrhám v lese taky neurazil. Na televizi dost solidní pohádka . ...CGI drak taky zupa. ()

Shadowrat

Bohužel ani tato pohádka mě nepřesvědčila, že nové české pohádky jsou dobré. I při notné dávce snahy přijmout styl vyprávění jsem se nemohl ubránit značnému počtu nelogičností a rozvláčného děje. Podle chování ostatních postav žili princové celý život zavřeni na hradě a nikdo je nikdy neviděl. Co bylo jedno z mála pozitiv jsou scény v zapovězeném lese u čaroděje, jinak nic moc. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)