Prcek

USA, (2017–2018), 25 h 13 min (Minutáž: 39–55 min)

Humberto Busto, Alejandro Aguilar, Mauricio Mejía, Dolores Heredia, Diego Mendieta, Laura Osma, Marco de la O, Rodrigo Abed, Luis Fernando Peña (viac)

Jeho postava je možná malá, ale jeho plány jsou obrovské. Joaquín Guzmán, zvaný El Chapo, se hodlá vypracovat z bezvýznamného mafiánského poskoka v největšího narkobarona všech dob. Neštítí se ničeho - bude klidně vraždit, vydírat boháče nebo podplácet prezidenta... (TV Prima)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (38)

Příměří (2017) (S02E09)

V tomto díle je hlavní postavou Arturo Bernal Leyda, který dohodne mír mezi El Chapem a Emes... jenže než uplyne celý díl, vše je jinak. Inspirovaným bosse je Marcos Arturo Beltrán Leyva ( 1961-2009 ), který s bratry po rozchodu s Guzmánem založil Beltrán-Leyva Cartel. Zemřel celkem stylově ( se třemi bodyguardy) při zásahu mexického komanda námořnictva na vánočním večírku, kde mu zahráli známí umělci a pro pobavení hostů bylo 20 prostitutek. Zemřel jako 24. nejhledanější drogový boss na seznamu mexické vlády s odměnou 2,1 milionů v dollarech. ()

Přituhuje (2017) (S02E10)

Zase se jedou bitky na plný centle... dobře se na to kouká, ale když si člověk uvědomí, že skutečnost je násobně drsnější.... El Chapo má výhodu, že má za zády oficiální autority státu. ()

Pohřeb (2017) (S02E11)

V tomto díle je El Chapo dole, zabili mu syna a on se stáhne. Způsob zabití je vycucaný z prstu, ale je fakt, že jeho syn Édgar Guzmán López byl v roce 2008 nalezen zastřelený v autě na parkovišti. Policie spočítala více než pětset střel z AK. ()

Druhá bitva o Nuevo Laredo (2017) (S02E12)

Chtěl jsem dát celkově za S02 pět hvězd, ale poslední díl byl pro mne zklamání,opět u scénáristů nakonec převážilo konspirativní myšlení a tak tady El Chapo vítězí ruku v ruce s mexickou vládou velí armádě, která ho poslouchá jak hodinky a on vítězí a stává se králem Mexika. Osudy některých zúčastněných jsou zase vycucané z prstu a celkově tento díl působil jako levné béčko.Nejtrapnější moment byl když jednotky námořnictva přivezli ukázat k čápovi dopadeného šéfa kartelu Juaréz ( to by měl být jako Vicente Carrillo Fuentes, který byl v roce 2014 dopaden federální policií Mexika a dnes sedí v americkém kriminále a jelikož mu je 55let tak tam bude dlouho ) Hrozně komický mi přišla taky postava Ismaela, který na starý kolena si hraje na střelce v první linii, kterého hraje sympoš Diego Vasquez. Skutečný Ismael Zambada García ( * 1948) jede jako drogový magnát celkem na pohodu, nikdy ho nechytili i přes odměnu 5mega od Amíků a 1,6 mega v dolarech od mexické vlády a předpokládá se, že je to on, kde po čápovi vede kartel Sinaloa. Ikdyž zas tak na pohodu to nebude, když mu zavřeli x příbuzných včetně tří synů a čtyř dcer, kteří se zapojili do tatíkova byznysu. ()

Série 3 (2018) (S03)

Třetí série začíná v éře, kdy je El Chapo na vrcholu a končí tím, že je extradován do USA, takže pokud nezdrhne z krimu Amíků tak se S04 asi natáčet nebude. Třetí řada je lepší v realističnosti než prvá, ale je daleko méně akční než druhá, pět hvězd nedám za neskutečně mnoho politiky, což je ohledně faktů tak tenký led, že autorům opět musím vyčíst snahu o konspirační teorie, že vlastně za všechno může DEA a zkorumpovaní politici. ( scény, kdy agent DEA péruje mexického prezidenta mi přišly směšné, zvlášť když skutečný mexický prezident je schopen posílat veřejně Trumpa do háje ohledně jeho nápadů ) ()

Nové cesty (2018) (S03E01)

První díl třetí řady začíná velmi poutavě - skoro jako čistý Narcos než se to zadrhne do homosexuální romance našeho politika. Ale celkově na první dobrou S03 působí povedeněji než S01. ()

Nečekaný zrádce (2018) (S03E02)

El chapo je zařazen časopisem Forbes oficiálně jako 701 nejbohatší člověk světa. Jinak se řeší , že byl dopaden syn parťáka Ismaela Mayel a bude vydán do USA. Tahle story je inspirována skutečností, že ze sedmi dětí Ismaela Zambady byli většina zavřeni a předobrazem je asi Jesús Vicente Zambada Niebla aka El Vicentillo,, který byl zatčen v roce 2009 a extradován v roce 2010. Byl obviněn z propašování drog za miliardu dolarů do USA a dostal deset let. ( svědčil proti El čápovi ) ()

Zrada (2018) (S03E03)

Z mého pohledu seriálu ubírá jeho konspirativní podtext, že vlastně za všechno může vlastně zlá DEA a mexičtí politici. Třetí díl je spíš politika, kterou autoři nemají úplně doloženou skutečností. Nevím koho má představovat politik Conrado a jeho krásná formální manželka Berty v podání Marcely Mar, ale myslím, že to je autorská licence autorů, kteří v nich stělesňují desítky postav mexické politiky. ()

Nový nepřítel (2018) (S03E04)

Nějak moc postav a nevíím, kdo je kdo, ale politikovi teče do bot s vyšetřovací komisí a po El Chapovi jde konkurence, tak zuřivě, že musí jít do přestřelky. Průměrný díl. ()

Prckovi v patách (2018) (S03E06)

DEA začíná tlačit na mexické zkorumpované politiky, aby šli po čápovi. ()

Věznice s nejvyšší ostrahou (2018) (S03E07)

politika: narkobyznys: homosexuální romance 1:1:1. El chapo chycen u manželky v apartmánu v Mazatlánu, dle tehdejších zpráv v momentě, kdy jí dělal snídani. ()

Nové spojenectví (2018) (S03E08)

El Chapo je ve vězení pod kamerami a s dozorci, kteří s ním nesmí promluvit ani slovo. Díl, kde se přehodí výhybka tempa vyprávění a žánr do vězeňského dramatu. El Chapo musí krůček po krůčku trpělivě najít skulinu k plánovanému útěku. Trpělivá psychologie v kostce, kterou nakonec zabije Conrado Sol v konspirační teorii, jakterak politik zase pomáhá narkobaronovi. Přesto dle mého vysoce nadprůměrný díl. ()

Spor o velení (2018) (S03E09)

El Chapo ve vězení, takže v jeho kartelu se strhne pranice, kdo je šéf mezi jeho synem Quinem a jeho nejschopnějším člověkem Dámasem. Tenhle díl je hlavně o nich a je takové osvěžení v podobě způsobu vypravování - děje ve dvou liniích z pohledů těch dvou, ikdyž se ty linie překrývají se stejnými scénami trochu víc. ()

V úkrytu (2018) (S03E11)

Celý svět pátrá po narkobaronovi Guzmánovi, ale pánovou největší starostí je natočit o sobě životopisný film. ()

Náhradník (2018) (S03E12)

První polovina filmu se dá pracovně nazvat "film o filmu" ( režie Guzmán, scénář Guzmán) ()