sans.sourire

Nemůžu říct, že mne toto anime zklamalo, poněvadž jsem to přesně takhle čekal. Glass no Kantai je ukázkový příklad anime, která mě nebaví a nudí mě. To potvrzuje třeba moje skoro nulová pozornost, zmatenost v ději a postavách... a prostě ve všem. Jediné, co jsem viděl, byla akce. Nějaké náznaky příběhu jsem zachytil v prvním díle, ale pak... už to pro mě nebylo poutavé. Pozitivní věc je, že jsem se zamiloval do znělky. Nechci však říct, že je toto anime špatné. Určitě se na něm dá nalézt plno kladných bodů a super věcí, ale můj typ to prostě není. 5.3/10 ()

Jehova

K tomuto seriálu jsem se dostal víceméně náhodou přes informaci, že se má jednat o žánrově podobné dílo, jako jsou vojensko-politická dramata Tytania a Legenda o galaktických hrdinech. Po shlédnutí prvního dílu však bylo zřejmé, že tato "příbuztnost" je velice vzdálená (po shlédnutí celého seriálu se, přeci jenom, styčných bodů objevilo více). Zdejší "Galaxie" není tvořena planetami a hvězdami, ale "teritoriálními plavidly" a vše postupně pohlcujícím "Černým křížem" - gigantickou černou dírou, která celou tuto vesmírnou strukturu pohlcuje. Prvotní dějová linie spočívající v konfliktu mezi prostým lidem a vládnoucí aristokraciíí se transformuje ve zcela něco jiného a de facto celý konflikt popře, protože nakonec vyjde najevo, že skutečný nepřítel je úplně někde jinde. Bohužel zde chybí zasazení do trochu širšího rámce, který by více vysvětlil souvislosti a motivaci některých postav dělat to, co dělají. Jako dílčí plus bych zmínil to, jak je v seriálu vykreslena Církev Černého kříže. Nabízí se zde velice zajímavý náhled na to, jak církve obecně v reálném světě fungují. Domnívám se, že potenciál seriálu jako celku nebyl plně využit a bylo možné čekat více. I tak to ale za shlédnutí stálo. ()