Kapr na černo

(študentský film)
všetky plagáty

Příběh mladšího bratra, který vzhlíží ke svému sourozenci, jenž se chystá narukovat na vojnu. (sator)

petrsv

Klasické neduhy, které bych čekal, že pedagogický dozor nedopustí. Nesladěný zvuk (hudba řve, zatímco mluvené slovo není slyšet), afektovaná reakce Honzy (asi jsem žil jinde, ale u nás takhle žádnej kluk nemluvil) a to, že jde jíst špinavej jak čuně, to si fakt neumím představit mámu, které by to nevadilo. Nicméně zahráno dobře, záběry na devastující krajinu krušné, zachycení doby bohužel velmi reálné. ()

sator

Absolventský film Šteindlera Malý Honza obdivuje staršího bratra, který má zanedlouho nastoupit na vojnu. Rodina bydlí na kraji města, pomalu ustupujícího povrchovému dolu a jejich dům osaměle ční uprostřed demolice. Honza si půjčuje tajně bratrův prut ale v rybníčkách, připomínajících větší louže, nic nechytne. Bratr mu udělá radost,když ho vezme na motorce rybařit dál od města. Jenomže cizí rybáři na pramici uprostřed krásného rybníku použijí k „lovu“ výbušninu a z vody vyplave spousta mrtvých ryb. Bratr se s kamarády loučí v hospodě se svobodou. Velkoryse pak Honzovi svůj rybářský prut věnuje. Prozradí mu také, že v nedalekém rybníčku žije poslední velký kapr, kterého naučil pravidelným krmením na chleba. Honza vysmíván starým dělníkem z maringotky na břehu začne chytat. Kapr opravdu zabere, ale je silný a prut Honzovi vytrhne z rukou. Dělník mu sice pomůže, ale rybu si ponechá. Smutný a od bláta zamazaný kluk se vrátí domů. Má tam přichystané nové akvárium. ()