Sériu najnovších vrážd spája nielen téma siedmich smrteľných hriechov, ale aj fakt, že všetky obete sa podieľali na nakrúcaní obľúbeného nekonečného televízneho seriálu. Pátranie po zjavne duševne vyšinutom páchateľovi poodhalí detektívom spletité a nevraživé vzťahy medzi tvorcami seriálu, a tiež temné zákulisie drsného a nemilosrdného šoubiznisu. Beran sa ocitne v  neznámom a pre neho nepochopiteľnom prostredí, a tak s vďakou prijme pomoc od Klaudie. Spisovateľka zároveň pracuje na románe o mafiánovi Dragounovi, ktorého napojenie na políciu je stále očividnejšie. Zdá sa, že posadnutosť tajomným zločincom spojuje Berana a Klaudiu viac, než tušia a pre oboch sa zároveň rysujú nové životné výzvy. Podarí sa im však ešte pred tým chytiť pomstychtivého vraha, ktorého besnenie je výsledkom urazenej samoľúbosti a nenáležitých ambícií? Musia sa ponáhľať, pretože páchateľ plánuje zlikvidovať ešte ďalšiu obeť a potom nepozorovane zmiznúť. (TV JOJ)

CheeseFigure

Tak aj napriek hodnoteniu tohto seriálu som si povedal, že dám tejto epizóde šancu, lebo sa tu objavuje môj obľúbený motív a to vraždenie podľa siedmych smrteľných hriechov. Nebudem to porovnávať s úžasným filmom Sedem režiséra Davida Finchera, bola by to naprostá blbosť, lebo nejde porovnať hodinovú epizódu českého seriálu s dvojhodinovým veľdielom. Tak sa vrhnime na hodnotenie epizódy samotnej: No, čakal som detektívnu zápletku, teda vyšetrovanie. Nie, že dvojica hlavných postáv (založených na motíve seriálu Castle, teda duo spisovateľ/ka a vyšetrovateľ/ka) bude pobehovať od jednej obete k druhej a v závere nejakým divným ja-už-neviem-akým-hókus-pókus-spôsobom odhalia vraha. Čo však oceňujem je spomenutie práve filmu Sedem a Kevina Spaceyho. Celkovo priemer, trebalo by trochu zapracovať na vyšetrovaní a dialógoch (občas to riadne škrípalo) a išlo by aj o nadpriemer (možno nie zrovna 70% ale i 60% je nadpriemerom /teraz som si všimol, že epizóda má 60%, takže mi to pokazilo vtip/) ()