Jake Stetson je po znásilnení a vražde svojej mamy nahnevaný na celý systém. Má pocit, že polícia neurobila nič preto, aby ju ochránila a aby dôsledne potrestali jej vraha. Urobí veľkú sériu videí o tom, že systém nefunguje, že ľudia by polícii nemali veriť a mali by zobrať spravodlivosť do svojich rúk. Napriek tomu, že sú jeho videá populárne, čoskoro zistí, že si narobil aj obrovské množstvo nepriateľov. Najmä v oblasti polície. Súčasne si ale narobil aj fanúšikov, ktorí chcú ísť jeho cestou: potrestať tých, ktorí konajú zlo, no polícia je na nich príliš krátka. A Jake má byť ich najnovším členom. (silentname)

silentname

"The Spearhead Effect" je nakoniec dobre a uspokojivo spracovaným filmom. Vôbec mi nenapadlo, že to pôjde cestou, akou už som pár filmov videl... naposledy to bolo "The Eyes". Tento film je veľmi podobný. Akurát je to trošku otočená situácia. Nakoľko ani jeden film moc ľudí nevidelo, tak to nebudem spoilovať. Ale nie všetko je také, aké sa môže na prvý pohľad javiť a veľká časť z toho čo sa deje je nakoniec úplne iná. Ja som si film nakoniec celkom užil, no mám pocit, že to mohlo byť spracované o niečo lepšie. Najmä nie v štýle akom je to zakončené. Chápem, že to dáva všetkému zmysel, no osobne nepotrebujeme, aby vo filme bol nutne zvrat. Pretože napriek tomu, že to nie je zlé, tak mám pocit, že je to tu trošku nasilu. Dobré na tom je, že človek ostane ku koncu prekvapený, no súčasne to iba podporuje skutočnosť, že všetko čo Jake Stetson povedal, je v skutočnosti pravda. Polícia je skorumpovaná, nestarajú sa o to čo sa deje a v podstate len chcú potrestať svojho kritika. To koncu uberá body. Pretože film mohol reálne mať aj nejakú pointu, no miesto toho potrebujú dať do toho svoj zvrat. Takže bohužiaľ nemôžem to oceniť. Lebo zrazu sa na to všetko musím dívať z úplne iného uhla a nemám pocit, že to bol najlepší nápad. Okrem toho film ešte aj chce ukázať, že hodnota peňazí je viac než človek. To nie sú zrovna odkazy, ktoré by sa tam mali dostať. V tomto smere mal pre mňa "The Eyes" navrch. Lebo reálne sme sa k niečomu na konci filmu dopracovali. Tu je to rovnaké, len sme sa v podstate dopracovali k úplne opačnému výsledku. Možno som na film tvrdý, no to je môj dojem. Vizuálne dobré, má to pár silných scénok, no ťažko sa mi hodnotí, či by som film odporúčal. Má dobré momentky, no ten záver ma viac otrávil, než dostal. Takže taký je môj verdikt. Hodnotenie: C+ ()