Doktor Chris a Doktor Xand, sú dvaja bratia, identické dvojčatá, ktorí nás veľmi vtipným a netradičným spôsobom oboznámia s úžasnými faktami o ľudskom tele. V spolupráci s personálom urgentnej medicíny detských nemocníc v Liverpoole a Manchestri a ich pacientov, sa dozvieme množstvo informácií a dostaneme odpovede na množstvo otázok, ktoré sa budú týkať toho, ako naše telo funguje. Pozrieme sa s nimi do sanitiek, záchranárskych vrtuľníkov, do ambulancií urgentnej medicíny, na operačné sály i do nemocničných, alebo iných vedeckých laboratórií. Naučia nás množstvo tipov s trikov, ktoré si budeme môcť vyskúšať a hlavne sa môžeme tešiť na ich bezbrehý lekársky humor. (RTVS)

Tryskomyš

Hodně zajímavé, jen určitě ne moc pro malé děti, i když pořad vysílá program ČT :D. I já mám z toho někdy husí kůži. Není to pro slabší povahy. ()

pt93

Neskutečně mě tento pořad sere až na půdu. Nemám nic proti všem těm zajímavým informacím o lidském těle atd., ale kurva! To se ti dva buzeranti musí chovat jak naprostí kreténi? Je fakt nutný tak přehánět a přehrávat? Je to neskutečně trapný. Argument, že je to pro děti, zde absolutně neobstojí. Pochopím Kouzelnou školku, která je pro ty nejmenší a je tam tohle blbnutí nutností, ale tohle je sakra už pro školáky, klidně i puberťáky na druhém stupni základní školy. Trapné grimasy, které asi mají byt vtipné, přehánění, nucené píčoviny každou vteřinu. Je mi z toho na blití. Vždyť i dětem se dá hrát normálně a na úrovni a i tak to může být zábava. 2 hvězdy za zajímavé informace, které pořad obsahuje. Zbytek je díky těm dvěma homoušům hnus na poblití. Change my mind. ()

Gemini

Když se oprostíte od přehrávání hlavních protagonistů (s typickým britským příjmením van Tulleken:)), jde o velmi slušný edutainment, přinášející osvětu v oboru lidského těla, ale hlavně urgentní medicíny (čti: záchranná služba a pohotovost) a mírné reklamy na britský zdravotnický systém:) Je ale pravda, že díky tomu, že nic nezastírá a předvádí "in natura" (včetně experimentů na vlastních tělech protagonistů - a to si občas střihnou i třeba EM pulzy do mozku, aby demonstrovali narušení koordinace svalů a nervů v důsledku některých onemocnění nebo zranění;)), je Operace JAUU! pořad pro odrostlejší děti se silnějším žaludkem (což platí i pro dospělé). V každém díle je zaznamenaný nějaký případ dětského úrazu (nebo "úrazu") jako zlomená ruka při hraní na hřišti nebo kamínek zastrčený do ucha, a kamera je doslova u všeho - včetně operativního fixování zlomeniny dráty. Rozhodně jde o dobře odvedenou práci. Za mě 80%. ()