Dark

Dráma / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózny
Nemecko, (2017–2020), 24 h 23 min (Minutáž: 45–73 min)

Réžia:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel, Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann (viac)

Recenzie používateľa Trevor k tomuto seriálu (30)

Konce a začátky (2019) (S02E08)

Bartosz odovzdá Regine správu od Klaudie, ich spoločnú fotografiu z roku 1986. Noah vyšle svoje mladšie ja do roku 1986, aby splnil úlohu a sám sa pokúsi zabiť Adama, ale nepodarí sa mu to a tak Adam cestuje do roku 1986, aby pomohol uskutočniť Apokalypsu, ktorá je podľa neho nevyhnutná. Jonas znovu otvorí priechod a Katherina sa pokúsi cez neho dostať k Mikkelovi. Clausen dostane príkaz na prehliadku továrne a spolu s Charlotte objavia schované sudy s radioaktívnym odpadom. 17 ročný Jonas sa stretne s Marthou, no ich stretnutie pokazí Adam. Noah sa dostáva do bunkru, kde už čakajú Peter, Klaudia a Elisabeth. V továrni sa z odpadu vytvorí hmota a cez ňu vidí Charlotte svoju dcéru( a matku) v roku 2053. Jonas, ktorý oplakáva Marthu sa stretne s ďalšou verziou Marthy, ktorá mu povie, že nie je dôležité z akého roku je, ale z ktorého sveta...Vynikajúci koniec, niet čo dodať. ()

Season 3 (2020) (S03)

Plný počet nie je mojim obvyklým hodnotením, ale záverečná séria si ho napriek niekoľkým slabším momentom zaslúži. Autori opäť raz ukázali že keď to niekto vie, tak je to brnkačka a v poslednej (???) sérii nasadili svojmu majstrovskému dielu kráľovskú korunu. Udalosti vo Windene 1.0 a 2.0 zvládli na výbornú, vysporiadali sa aj s Mikkelom (chlapec vyrástol a tak by do dejovej línie tretej série príliš nezapadol, na druhej strane je vidieť že koncept tretej série nebol jasný ani im pred tromi rokmi keď svoj projekt rozbehli) rovnako tak ako zo všetkými postavami a ponúkli jeden z najlepších seriálov dnešnej doby. ()

Déjà vu (2020) (S03E01)

SPOILER: Joonas vo Windene 2.0 stretáva známych ľudí, pre ktorých je iba cudzincom. Zisťuje, že v meste sa nachádza práve 4.11.2019, teda v deň keď vo Windene 1.0 zmizol Mikkel Nielsen. Keď však prichádza na miesto, kde k jeho zmiznutiu prišlo zisťuje, že Mikkel tam neprišiel a tak nevie Marthe, Bartozsovi a ostatným nič vysvetliť, nakoľko sám nič nechápe. Isté je však iba to, že zažíva Dejá vú...viac ako solídny úvod, nakoľko aj medzí obľúbenými mám uživateľov ktorých tento výborný seriál oslovil pre istotu aj s varovaním, že moje komentáre budú obsahovať dejovú líniu príbehu, avšak na druhej strane mi je jasné že väčšina ľudí si komentáre prečíta až potom, keď si epizódu pozrú sami. Pri niektorých filmoch či seriáloch však môže zvíťaziť zvedavosť a preto komentár prvýkrát aj s varovaním. ()

Přeživší (2020) (S03E02)

Winden 1.0 rok 1888.Martha varuje členov Six Mundis pred apokalypsou, ktorá je nevyhnutná v obidvoch svetoch. Bartosz sa dozvedá kto je Adam.1986. Kathrine pokračuje v pátraní po Mikkelovi a stretáva sa s Ulrichom. 2020. Peter so svojou dcérou Elisabeth hľadajú mamu Charlotte a Franzisku. 2053. Elisabeth pokračuje v snahe nájsť božskú časticu. Winden 2.0 2019. Martha oznámi Joonasovi, že výbuch v jadrovej elektrárni nastane už za 3 dni. ()

Adam a Eva (2020) (S03E03)

Winden 1.0 1888 - na farme Tannhausových Bartosz ostatným oznámi, kto stál sa smrťou Marthy (verzie 1.0/2019) a Marta odovzdá Joonasovi Božskú časticu 1986 - Kathrina neprestáva pátrať po Mikkelovi a stretne samú seba 2019 - Helge prichádza na policajnú stanicu potom, ako je objavené telo Madsa Nielsena a jeho slová "bol som to ja" berú Ulrich a Charlotte ako priznanie k vražde 2053 - Martha sa stretne s Adamom. Winden 2.0 2019 - Joonas sa snaží Martu presvedčiť že pochádza z paralerného sveta v ktorom sa poznajú a tak ju vezme do jaskyne. ()

Počátek (2020) (S03E04)

Winden 1.0 1953 - Egon naďalej podvádza svoju manželku a Kathrina zisťuje že je tehotná. 2053 - Martha sa od Adama dozvedá nečakanú správu Winden 2.0 2053 - Martha sa snaží presvedčiť svoje ja (verzia Winden 2.0/2019) aby sa spolu s Joonasom (verzia Winden 2019) pokúsili zabrániť apokalypse aspoň v tomto svete tak, že v továrni zabránia otvoreniu sudov s jadrovym odpadom...toto je ten moment kedy by človek potreboval 6* z piatich aby epizódu ohodnotil spravodlivo, aj keď to je najmä vďaka záverečnému mindfucku na druhú. ()

Život a smrt (2020) (S03E05)

Winden 1.0 - 1986 Katharina prisľúbi Ulrichovi pomoc pri úteku z blázinca, avšak narazí na nečakaný odpor zo strany svojej matky Jany, Mikkel sa vracia "domov" 2019 Charlotte pokračuje s vyšetrovaním v elektrárni 2020 - Elisabeth sa poháda s otcom a rozhodne vzdať sa pátrania po Charlotte a Franziske Winden 2.0 - 2019 Jonas presvedčí Marthu aby sa vzdali pokusu zabrániť výbuchu v elektrárni nakoľko je presvedčený že im Eva klame ()

Světlo a stín (2020) (S03E06)

Winden 1.0, 2.0 - 2019 - Eva sa snaží urobiť všetko preto, aby k apokalypse došlo pričom používa argumenty že je nevyhnutná aby oba svety mohli naďalej existovať. Winden 2020 - Adam chce využiť energiu z apokalypsy prebiehajúcej v oboch svetoch na zničenie počiatku. ()

Mezičas (2020) (S03E07)

Ako plynuli roky obyvatelia Windenu sa snažili zmeniť priebeh udalostí. Za zmienku stojí najm§ rok 1910 a stretnutie Adama s Agnes a Silje a stretnutie Adama vo Windene 2053 s Klaudiou. ()

Ráj (2020) (S03E08)

Winden 1.0 2019 - Klaudia prezradí Adamovi že všetko je prepojené a ako sa dostať na začiatok konca...v záverečnej epizóde sa našlo aj niekoľko slabších momentov, ale I told to myself, what a wonderfull world, teda príbeh a tak za skvelú bodku (alebo nie???) za seriálom opäť plný počet. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

Novinka tvůrců Dark dobývá Netflix

20.11.2022

Tento týden vyšel seriál 1899, mysteriózní thriller o záhadě ztracené posádky velkého parníku. A premiéra to byla opravdu úspěšná. Netflix se do propagace novinky docela opřel, na sociálních sítích… (viac)