Magellan

NASA zachytila záhadné signály ze sluneční soustavy. Podle všeho by se mohlo jednat o důkaz existence inteligentního mimozemského života, a tak NASA povolá na možná nejdůležitější misi v dějinách lidstva astronauta Rogera Nelsona (Brandon Ray Olive). Toho čeká desetiletá cesta vesmírem, při které se zastaví na třech místech, ze kterých signály vychází – Europa, jeden z měsíců Neptunu a Eris. Co vše ho ve vesmíru čeká a co vše tam objeví? A hlavně – potvrdí se, že ve vesmíru nejsme sami? (honajz2)

honajz2

Tak když člověk přistoupí na to, že je to céčkové sci-fi, jehož režisér chtěl za fakt málo peněz udělat hodně muziky a dle toho to taky vypadá, není to tak špatné. Hudba je skvělá, vizuál vesmíru vypadá slušně, herci se snaží a líbilo se mi, že hlavní hrdina podnikne cestu nejen k měsíci Neptunu, ale dokonce i k Erisu, který jsem snad ještě nikdy v žádné vesmírné sci-fi neviděl. A i když to celé působí strašně laciným dojmem (především teda loď - a ta je tam tak 90% stopáže), tak povrch Erisu je ze všech těch tří míst co navštíví nejlíp a nejdůvěryhodněji proveden. Taky to má (i přes zbytečnou utahanost děje) místy docela slušnou atmosféru, ale za tím stojí především hudba. Bohužel to celé sráží to laciné provedení (které někdy působí nechtěně směšně - třeba ty tři skleněné přerostlé golfové míčky, co mají být jakože mimozemský artefakt) a hlavně ta kupa nelogičností - Asi nejdůležitější vesmírná mise všech dob a oni na ni pošlou jen JEDNOHO člověka? Navíc v tak obrovské lodi? A za 5 roků letu nemá žádné psychické problémy, když je odkázaný jen sám na sebe a dvě umělé inteligence? Čím se na té lodi baví, jí vůbec, vyměšuje vůbec? A když chodí po těch měsících, to je na nich fakt stejná gravitace jako na Zemi? A těch nelogičností je tam ještě víc, ale tyhle přímo bijí do očí. To všechno celý tenhle film dost kazí a ačkoli se York snažil a chápu jeho záměr, s hodně nízkým rozpočtem takovou sci-fi asi nenatočíš, aniž by to nevypadalo směšně. A jelikož tam chybí nějaká pořádná psychologie hlavní postavy, to jeho rozhodnutí na konci jsem moc nepobíral. Ale tak aspoň ta snaha o velkolepý závěr nevyzněla úplně směšně. Zavrženíhodné to není, rád bych dal víc, jelikož zápletka mě dost zaujala, ale na tuhle stopáž jsem čekal mnohem víc. Vždyť stačil chytřejší scénář a hned by to bylo o něco lepší. Ale tak jako tak, lepší 2* jsou asi maximum co můžu dát. ()

LIVINGDEAD odpad!

Ametérská sračka s jedním nehercem. Nasa zachytila signály ze sluneční soustavy. Pošlou tedy astronauta na 10 letou misi. A tak chápek poletuje sám v raketě... Až najde na planetě 3 skleněnky... dál už jsem to nemohl rozdýchat. ()