Proč? 13x proto

• USA 13 Reasons Why
Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2020), 47 h 32 min (Minutáž: 49–99 min)

Tvorcovia:

Brian Yorkey

Predloha:

Jay Asher (kniha)

Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn, Justin Prentice, Miles Heizer, Ross Butler, Devin Druid, Amy Hargreaves (viac)

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (54)

Proč? 13x proto (2017)

Nápaditý seriál, s výborným scénářem a postavami. Pro mě mistrovské dílo a miluju to. První série je nejlepší, není co dodat. Druhá série měla slabší rozjezd, ale vyklubalo se z ní něco, co je první sérii až skoro rovno. Prostě perfektní a rozvleklý epilog o který někdo nestál. Třetí série, aneb nejdepresivnější série která je jen pro největší fanoušky, se mi taktéž líbila. Až na kvalitativní horskou dráhu mezi jednotlivými epizodami a podivnému uchopení děje, třetí sérii miluju, hlavně skrze perfektní finále. Hodně epizod tu bylo výtečných, a hodně zase jen zajímavých. Čtvrtá série je v  rámci samotného seriálu samozřejmě naprostá sračka. Šílené bitky, halucinace střelby, emotivnější vztahy a hádky... To přesně tento seriál nepotřeboval. Hrozná série v rámci svého příspěvku k samotnému seriálu, ale když neberu v potaz předchozí série, tak musím říci že je čtvrtá série, prostě zábavná, kvalitní, badass záležitost. Miluju rozklady kladných charakterů, a ta zápletka kolem Claye, se mi prostě líbila. Čtvrtá sérka má navíc opravdu hodně silných momentů a perfektní závěrečnou epizodu. Takže tak. Ten seriál pořád miluju a řadím to k mým vůbec nejoblíbenějším. Jinak nejslabší série je čtvrtá (vadila mě ta kvalitativní nekonzistence). EDIT: TAK JDU UDĚLAT POŘÁDNÝ ROZBOR SEZÓN: __1 série, 97% - Zajímavé postavy, mezi nejlepší patří Clay a Justin, a hlavně naprosto napínavé zvraty, kamery, nápaditost, hudba, a celkové zpracování. Najdeme tu výborné momenty, ale i epizodu, která je výrazně slabší než ty ostatní, myslím že to byla šestá? nevím to teď jistě, ale všechny jsou dobré. A posledních pět epizod je naprostý masterpiece!__2 série, 96% - Mega velký počet úžasných momentů, skvělé postavy jako Clay, Zach, Justin a hlavně Alex. Jessica je ale furt prostě pitomá puberťačka ostatně jako vždycky, a ze začátku jsou Clayovi halucinace o Hannah mírně dementní. První polovina je plná solidních, ale ani náhodou dokonalých nebo nějak extra zapamatovatelných epizod, a v druhé polovině se objevují ty nejlepší epizody vůbec. Skvělý závěr, který ale nemusel být tak otevřený, a celá zápletka kolem Bryce a soudu je prostě skvělá.__3 série, 92% - trojka je výborná, v rámci seriálu určitě lepší než čtvrtá. Nekonzistence, a otravný šedivý filtr který doprovází vizuál aktuálního dění v přítomnosti, klasicky pak barevná minulost, Nejslabší Clay v seriálu je právě tady, není tam celkově tak důležitej což mě mrzelo, ale například Ani mi tolik nevadila. Zápletka kolem Bryce naprosto prvotřídní, stal se jednou z nejlepších postav a finální dvě epizody jsou naprostá lahoda. Bohužel, sérií se táhne pár epizod které sice nejsou špatné, ale poměrně zastavují její dobré tempo. Pořád se ale velmi bavím.__4 série 55-65% - Absolutní rozbití myšlenky seriálu. Bitvy s policisty, nebezpeční vlci, šílenější humor, bezduchý Zach, šílený Clay, vraždění, tajemný spolužáci co straší Claye, ujeté a velkolepé zvraty, halucinace, šílené sny o Brycovi a Montym, extrémní vandalismus, pitomí učitelé a pravidla, Clay který krade pistol a očividně chce vysírat poldy a vede proti nim války což mu nijak neohrozí prospěch a bez problému odmaturuje - TO JAKO VÁŽNĚ?! Pokud chcete čtvrtou sérii v kostce podívejte se na čtvrtou epizodu. Mimo šestou epizodu a poslední dvě absolutní trash nebo velmi slabý odvar. Třeba začátek první epizody je podle mě extrémně dokonalej, ale potom se to rozsype jako domeček z karet a upřímně nevím co si o tom celém myslet. Poslední epizoda nicméně vážně stojí za to, a mrzí mě to moc, bcs jde podle mého názoru o vizuálně nejnápaditější sérii, jen ten scénář je občas dost katastrofický. Jinak nejlepší postava byl Alex a Clay, u kterého by fungovalo lépe kdyby mu někdo řekl že má reálně schizofrenii, a ještě by potřebovali vyřadit ten fakt, že tam z nějakého důvodu začnou mít halucinace skoro všichni. Těžký. .__4 série  Žebříček všech sérií: Nejlepší: 01, 02, 03, 04 :Nejhorší () (menej) (viac)

Série 1 (2017) (S01)

Rozhodně nejlepší série. Co se týče emocí, ve mě možná vyvolala více druhá (hlavně v závěru), každopádně i tak je těchto třináct epizod, prostě nezapomenutelných. ()

Série 2 (2018) (S02)

Je pro mě až neskutečně těžké uvěřit, jak někdo může na druhou sérii nadávat. Postavy pořád parádní a je tu tolik silných momentů, že druhá série za tou první opravdu příliš nezaostává. ()

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu