silentname

Možno si niektorí z vás budú pamätať, keď som pri filme Coin Heist povedal, že občas človek asi potrebuje vidieť aj čiste všedný film, ktorý má jednoduchý príbeh. Koniec koncov, človek si pri tom lepšie oddýchne, ako keby mal nad filmom premýšľať. No občas, prekvapivo, príde film tohto typu, ktorý je nakoniec aj celkom zaujímavý. A môžu za to najmä postavy, ktoré sú v tomto filme dosť dobre spracované. A niekedy dokonca funguje aj humor. Ako napríklad maces s trávičkou, kde budú hrdinovia pozerať dúhové animované video s Ježišom židom. Na tom sa nedá nezasmiať. Ale celkovo pokiaľ by som mal film začať rozoberať, tak tu máme klasickú love story, klasické postavy, a vieme odhadnúť, ako to všetko nakoniec asi dopadne. A budeme mať pravdu. Alebo aspoň... väčšinou. Ale film má dobrý spád, a ja som sa na tieto postavy pozeral celkom rád. Tú hodinku a pol som im milerád venoval a možno by som si film niekedy aj pozrel znovu. Netreba čakať moc. A keď človek nečaká, tak je podľa mňa "Hickey" celkom pozerateľný. Záleží už na vašom uhle pohľadu. Pre mňa je to príjemný jednoduchý film, ktorý je v mojich očiach trochu viac ako len okey. Hodnotenie: B- ()