liquido26

Richard Martin si v letech 1943 - 1952 zahrál postavu mexickou-irského původu, která nesla téměř nezapamatovatelné jméno Chito Jose Gonzales Bustamante Rafferty celkem v třiatřiceti béčkových filmech (v dalších dvou jeho úlohu převzal John Laurenz). Je zajímavé, že prvním z nich byl válečný snímek Bombardier odehrávající se v současnosti. V roce 1944 ho s filmem Nevada vyslali producenti o několik desítek let zpátky, na divoký západ, kde už zůstal natrvalo a plnil funkci zpívající komické figurky odlehčující děj, ale zároveň také přesně střílející a kryjící záda svým parťákům. Těmi byli zpočátku Robert Mitchum nebo James Warren. V roce 1947 spojil své síly s hercem Timem Holtem a vydrželo jim to na zbytek filmů. Holtovy postavy však měly různý jména, nejčastěji Tim Holt, někdy jen Tim ale v tomto snímku se jmenuje Dave Jordan. Už jsem s touto dvojkou viděl film Under Tonto Rim a musím říct, že jim to docela funguje. Sice se nejedná o nic víc než o průměrné westernové béčko, ale Holt a Martin jsou docela fajn dvojice a jejich hodinová dobrodružství jsou docela koukatelná, i když všech 35 filmů s postavou Raffertyho určitě neplánuju. Tenhle díl stoprocentně potěší milovníky koní. ()