Karpar ukredthachon

• Kambodža ការពារឧក្រិដ្ឋជន (viac)

maty39

Jailbreak není vrcholné mlátičkové řemeslo a především ta omáčka kolem bitek je naprosto bez chuti. Postavy existují jen proto, aby se mohli s někým mlátit a o nějaké charizmatické postavě si můžeme necht jen zdát. To je asi ale každému jasné a každý kdo si tento film pustí to udělá jen kvůli bitkám. Ty překvapivě nejsou špatné a je jich dost. Do vrcholu žánru jim mnohé chybí. Kamera si udržuje odstup, příliš se nestříhá a choreografie je na velmi vysoké úrovni.Je vidět, že hlavní aktéři a choreografové bitek věděli co dělají. Škoda jen, že po filmařské stránce to není úplně stoprocentně prodané. Dá se říci, že tomu místy chybí jiskra a onen pověstný wow moment. Občas někde prosvitne nějaký světlejší moment a já osobně nemám problém s dalším shlédnutím, ale budu jen přeskakovat mezi bitkami. Nicméně, ve výsledku jsem vcelku překvapený z faktu, že i v Kambodže jsou schopní natočit podobnou mlátičku. Škoda, že v Číně, potažmo v Hong Kongu to zapomněli. ()

Ouwen

Raid ve vězení. Jimmy Henderson je pro mě absolutně neznámej cápek, ale je znát, že dost odkoukal od Garetha Evanse a tak co se týče vizuální stránky, střihů a kamery, mu není moc co vytknout. Začal bych tim, že film nabídne i pár scén v pěkných interiérech, nějakej ten exteriér, takže ačkoliv byl rozpočet zřejmě dost mizernej, vizuál není špatný a výprava je hodně solidní. Samotná akce je skvělá. Drží si strukturu herní akce - každým postupem narůstá počet oponentů, kteří jsou zdatnější, víc vydrží a víc daj zabrat. Nic víc než o souboje zde nejde. Choreografie je sama o sobě absolutně fenomenální. Je sice znát, že ke kontaktu v žádným případě nedochází - na druhou stranu souboje kontaktně působí, jelikož "herci" dokonale a přesvědčivě předstíraj reakce na údery. Je tu něco ze Silatu, prvky Thajského boxu, boj na zemi, boje s přesilou či jeden proti jednomu, občas se využívá něco co je po ruce, nechybí ani mačeta, obušky, kusy dřeva. Kvalita soubojů je proměnlivá - zatimco některé fighty působí trošku zpomaleně, jiný nepostrádaj brutální dynamiku a nepříjemné zákroky, dojde i na spoustu fatalit. Samotná kamera je úžasná, spoustu soubojů nemaj střih, všechny ty pády té kamery, náklony dodávaj soubojům potřebný náboj, aby to diváka strhlo. Nejlepší fight je s tim černochem, z toho ta fyzičnost úplně tryská na obrazovku. A na to, že herci měli malé okno k tomu natrénovat bojové skilly (protože mám pocit, že nikdo z nich nemá s martial arts moc zkušeností), tak nemám soubojům moc co vytknout. Krom té levelosti bitek, jsou zde takový mini-bossové - nejdřív nějaký vůdci gangů ve vězení, dojde na kanibaly, a pak pětice ženských s řeznejma zbraněma (od toho jsem si sliboval dost, nakonec se bohužel předvede jen jedna s katanou). Složení policajtů sice postrádá zcela charisma, ale jsou to sympaťáci, není nouze o některé super hlášky a bylo mi těsno z toho vězení, atmosféra byla nepříjemná. Sice to v žádným aspektu nedosahuje kvalit Raidu, ale s tim jsem ani nepočítal. Fabio Anastasi ukuchtil kvalitní soundtrack, kterej akci taky solidně nakopne. Takže jsem skutečně nadšený a budu doufat, že se Henderson více prosadí. Je skutečně znát vliv prvního Raidu, jak předefinoval akční mantinely a ostatní z něj čerpaj inspiraci, nebo se snaží laťku posunout. Jen tak dál, byla to super jízda a brutálně mi film utekl. Ani chvilka nudy. ()

dennykr

Zatím nejupřímnější film, jaký jsem letos viděl. Jimmy Henderson má vše důležité - schopné choreografy a kaskadéry (hollywoodský Jean-Paul Ly, MMA zápasnice Tharoth Sam a "raidovský" Esa W. Sie), bojové umění L'bokator, sedmdesát komparzistů, čtyři chodby v provizorním vězení a radost z cizí bolesti. Pro zasazení Jailbreaku do širšího kontextu pokračujte sem. ()

Morholt

Policajti, muklové, bachaři, buchty a dva bonusoví psychopati a to všechno se tady mydlí hlava nehlava. Jo, je tu nějakej děj, jakože se musí ochránit korunní svědek, ale tohle téma je tady naprosto marginální. Snad jen tu mohlo být trochu víc krve a uvítal bych, kdyby se víc zapojil gang Motýlků, protože na holky byl fakt pěknej pohled. Ale tak nemůžu mít všechno. Pobavil jsem se, zasmál a vo tom to je. 75% ()

raimi

Spíš příslib věcí budoucích, než nějaká martial arts revoluce. Film vypadá lacině, dost to skřípe, humor je klasicky asijsky divnej a chybí tomu tah na branku. Střih, dramaturgii a drive by bylo potřeba poladit. Na druhou stranu akce je dost, i když ty nejlepší momenty se vyskytují v první polovině filmu- Jeanovy parádičky s mačetou a vizualizace vřavy first-person pohledem týpka v mrákotách, to se vrylo do paměti. Uvidíme co příště, Kambodža ten potenciál má. ()

• Tak ako dej filmu, aj natáčanie prebiehalo v Kambodži. Natáčalo sa 34 dní. (MikaelSVK)
  • První film z Kambodže, který Netflix po zakoupení mezinárodních práv uvedl v květnu 2018. (Rominator)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)