Bývalý boxer Chris (Til Schweiger), starnúci herec Peter (Jan Josef Liefers) a ambiciózny reklamný špecialista Max (Matthias Schweighöfer) si celé roky šetrili peniaze na svoje životné sny a budúcnosť. Nanešťastie, bezohľadný bankový riaditeľ Heinrich Schumacher (Thomas Heinze) úmyselne nechal ich investičné účty padnúť na nulu, len aby mohol vyhodiť nenávideného zamestnanca, investičného poradcu Tobiasa (Michael Bully Herbig), ktorý bol dlhý čas tŕňom v oku vedenia. Poctivý Tobias totiž investoval zverené prostriedky klientov bezpečne, ale s malým ziskom, čo sa nepáčilo riaditeľovi, ktorý kladie zisk nad blaho klienta. Všetci štyria podvedení muži – Chris, Peter, Max a najnovšie aj Tobias – čelia neistej budúcnosti. Aj keď sa doteraz nepoznali, spoja svoje sily a vymyslia šialený plán, ako sa zachrániť a získať späť svoje životné úspory. Krok po kroku naplánujú, starostlivo nacvičia a napokon aj vykonajú rafinovanú bankovú lúpež. (TV JOJ)

Lewaso

Petersen si odskočil od svých precizních hollywoodských trháků k nedokonalé vtipné skeči „po německu“. Ne že by to byla komedie stoprocentní ve všech liniích, ale obsazení se povedlo. Logika má sice díry zalepené přehnaným klaunstvím, nicméně v zábavě je to na úrovni mých oblíbených francouzských sedmdesátek. 75 a půl procenta. ()

Stoupa07

Já mám Tila rád. tak muodpustím i trochu slabší film. Ale zas tak hrozné to není. Prostě jeho klasika. Trochu šílené a trochu ze života ()

asdfasdf

Celkem slušná německá komedie, která celkem pobavila. Příběh byl dobře vymyšlený, ale trošku to tomu kazil někdy až příliš přehnaný humor. ()

vinducha

Poslední film pana Petersena sice není žádný blokbástr , nicméně příjemná podívaná . Ústřední nesourodé čtveřici to docela pěkně šlape a uteče to jak voda pod mlýnským náhonem. ()

Bragi66

Dobrá německá komedie - to je něco, co se v našem vesmíru takřka nevyskytuje. Tenhle film, který natočil v německé produkci (ve svém postholywoodském období) režisér Wolfgang Petersen, by mohlo být tou příslovečnou bílou vránou. Jako režisér má za sebou pár domácích i světových gólů, ale tohle je docele dobrá "malá domů". ()

andydufrsn

Malinko jsem měl strach, když jsem viděl, že se Mistr pustil do komedie, ale nakonec jsem se skvěle bavil. Výborná svižná, svěží komedie na téma, ketré už jsme určitě viděli, s gagy, ketré už jsme určitě viděli. ale tady funguje chemie mezi jednotlivými herci tak že to film vytahuje do nadprůměru ()

pavlicek1

Super komedie!Nic nového ale bavilo mě to dlouho sem neviděl takhle dobře obsazenou Německou komedii! Super Český dabink to už se taky stane málo kdy aby bil film tak dobře nadabován!Můžu jen doporučit opravdu skvělá zábava!!!!! ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)