UFC 206: Holloway vs. Pettis

(relácia)
  • USA UFC 206 (neoficiálny názov)
všetky plagáty
Športový
USA / Kanada, 2016

Účinkujú:

Joe Rogan, Dana White

Show se uskutečnila 10. prosince 2016 v Air Canada Centre (Toronto, Kanada). Na hlavní kartě se sešlo pět zápasů.
1) Emil Weber Meek vs. Jordan Mein
2) Kelvin Gastelum vs. Tim Kennedy
3) Choi Doo-ho vs. Cub Swanson
4) Donald Cerrone vs. Matt Brown
5) Max Holloway vs. Anthony Pettis (UFC Featherweight Championship) (TheSpearCZ)

malylada

Tak nakonec Rumble s DC nechyběl a byl to jeden z nejlepších letošních turnajů. Hlavní zápas, za mě skvělý Max, který si to pohlídal. Pettis má dle mého to nejlepší za sebou a nevím, zda by mu zdravá ruka k něčemu byla. V boxu Max jasně lepší, měl tvrdší údery a zdálo se mi, jako by šel na jistotu. Pettis po zápase prohlásil, že se vrací do LW, což bude mít vzhledem ke konkurenci ještě těžší. Max dle mého Alda porazí, stylisticky je to pro něj vhodný soupeř, ale čekám těsný zápas. Cerrone za ten kurz stal celkem nervy, spodky jako u Browna jsou jeho slabina a držáka předvedl slušného, na jeho poměry. Brown není borec s jedním tvrdým úderem, spíše rozebírač mnohonásobnými kombinacemi a proti puncherům ala Lawler, Woodley by neměl dle mého Cerrone nárok. Jeho highkick byl ale strašlivý a říkal jsem si, že si přece jen Brown na začátku kola neměl plácat. Cerrone je třída a opravdový frajer. Zápas roku Cub s Choiem, husina mi naskakovala ještě po zápase. Choi má snad nejtvrdší bradu v Korei, neboť co ustál za nesmysly, klobouk dolů. To samé se dalo říct o Cubovi, který utekl hrobníkovi z lopaty a na konci bez kardia našel sílu vytáhnout nějakou kombinaci. Choi má neskutečné tvrdé ruce, rychlost a když zapracuje ještě na zemařině, může hodně zamíchat kartami. Cub naopak ukázal zkušenosti a do starého železa rozhodně nepatří. DO poslední chvíle zápas mohl dopadnout jakkoli a naštěstí mi vyhrál prachy. Stejně vynikající Gastelum, krásně si rozložil síly a ten kluk ukázal, že slabin moc nemá. Brada, boxing, kardio a s jakou trpělivostí Kennedyho rozebral bylo famozní. Nepočítaje skvělý wresling, který nemusel použít a ukázal, že může zamíchat i střední vahou. Kennedy už věk nezastaví a docela mě zaráželo, jak byl po pauze favorizovaný. On těží ze svého wreslingu, ale pokud se střetne s borcem, který je v této disciplíně na stejné úrovní, má problém, postoj má jalový a nikdy z něj netěžil. Jen jsem si říkal, zda po zápase nebude mít řeči, že Gastelum určitě sypal :D :D. Kelvin naopak překvapivě prohlásil, že se chce vrátit do WW s tím, že změnil životosprávu a jde do sebe, tak jsem zvědavý, zda mu dá DW šanci. Pokud prý ale jeho další zápas bude muset absolvovat ve střední, tak chce Belforta, uvidíme.... Meek mě nakonec překvapil a Mein naopak zklamal svým kardiem a neschopností na zemi. Meek velký tvrďák a Showman. Nečitelný zápas před turnajem zvládl Cirkunov, kterého mám rád a ukázal, že si zaslouží velké jméno. Čtyři zápasy v UFC, čtyři finishe, krása. Z předzápasu se mi líbil hodně Ortiz, v graplingové zápas. Mercier, který krásně rychlostí a přední rozebíral bezradného Dobera a samozřejmě Vannata. Já osobně jsem si myslel, že v zápase s Tonym, kde neměl co ztratit, byl nyní hodně přehypovaný a moc jsem mu proti zkušenému a distančnímu borci nevěřil. Ale co předvedl? Koukal jsem s otevřenou pusou a nyní místo Barbozového highlightu budeme koukat roky na Vannatův. Ten borec může sestřelit kohokoli a je zbytečné mu dávat borce mimo TOP15. Můj oblíbenec Khabilov to typicky nekoukatelně zvládl na jistotu a řekl si o Kevina Leeho, kde mu dávám velké šance a případnou výhrou konečně TOP jméno. Největší zklamání Valerie, která dvojnásobně tak velká nedokázala přestřílet mladou brazilku. Gagnon zklamal spíše co do tiketu, ale jinak pro něj smolný zápas, kdy po prvním kole mít jiného rozhodčího, tak by to snad ukončil. () (menej) (viac)

ConanVJ

Mein vs. Meek 4* pěkný svižný fight, kde jsem fandil postupem času víc vítězi. ............. (10) Kennedy vs. Gastelum 5* Skvělá podívaná ukončená TKO. ............. (4) Swanson vs. (11) Choi 5* a možná nejlepší fight roku 2016. Takový masakr jsem snad ještě neviděl. Bitva až do samého konce. Vítěz si to zasloužil, ale i čest poraženému ............... (5) Cerrone vs. (14) Brown 5* Další úžasný souboj ukončený headkickem. Nádherná striková záležitost. .............. (2) Holloway vs. (5) Pettis 5* Tak a další parádní zápas, který je postupem času jednosnačný. ............ Skvělý event, který jsem si maximálně užil. Dávám 100% :) ()

ghatos

Swanson vs. Choi - výborný fight. Už od poloviny druhého kola ani jeden nemohl. Od Choie jsem čekal malinko více. Holloway si pro to zkušené došel...profesionální výkon. 75%. ()