Bod zlomu

(festivalový názov)
  • Belgicko My First Highway

Šestnáctiletý Benjamin se během každoroční rodinné dovolené ve Španělsku zcela zblázní do jedné z místních dívek. Anne je fascinující a krásná a Ben se do ní rychle zamiluje. Jen málo však tuší, co jej čeká. Za jedné opilecké noci se mu Anne svěří s temným tajemstvím – chce najít a konfrontovat muže, který ji znásilnil. Po uši zamilovaný a zoufalý Benjamin se rozhodne být za hrdinu. Spolu s Anne se vydává na cestu poznání, které může všechno navždy změnit. (Zlín Film Festival)

Malarkey

Tento film je pro mě překvapení, protože mi dokázal, že film bez emocí se pořád dá natočit poměrně kvalitně a všechno je odvislé od toho, jak moc zajímavý je scénář, což u tohoto příběhu nebyl vůbec problém. Příběh Hlavní postavy kluka, který je s rodiči u moře, se totiž zvrhne v momentě, kdy mu jeho první láska poví jednu dost nepříjemnou zkušenost. V tu chvíli se totiž stane něco, co mu život otočí vzhůru nohama a divák tak sleduje, jak se mu v nebohé dušičce honí jedna horší myšlenka za druhou. Každý občas měl nepříjemný pocit, strach nebo depresi umocněnou nějakým problémem, který nejde vrátit zpět. Tak přesně tyhle pocity se snaží převést na filmové plátno tento film. Zajímavě, chladně, i když bez emocí. ()