Príbeh rozprávky sa odohráva v dvoch kráľovstvách, kde žijú úplne iné princezné Zvedavá a vzdelaná Diana žije v kráľovstve, v ktorom sa nevyznáva okázalý lesk, Adela vyrastá na dvore plného vône a čipiek. Aj Diana túži nájsť ženícha, ktorého by si mohla vážiť a ktorého láskou si chce byť istá, na rozdiel od Adely ktorá si vyberá ženícha na základe svojej záľuby vo vzácnych voňavkách. A aj keď pričarovaný nepekný nos potrápi Dianu, práve Adela môže napokon skončiť symbolicky "s dlhým nosom". (STV)

yarca

Ale jo, šlo to.. Příběh prazvláštní (ňák si neumím představit krále, který by byl schopen vládnout, aniž by vlastní rukou nepřizabil svou dceru za její dementní podmínku, pod kterou uspořádá konkurs na ženicha - a sice vezme si jen toho, kdo jí prinese nejtop voňavku?!?). Ale lokace půvabné a druhá princezna naštěstí tu první blbku dokonale vyvažuje a je docela uvěřitelná, tak za ni jedna * navíc... :-) ()

Filmslover14

Na pohádku originální zápletka. Dabing byl podivný a myslím, že ve slovenštině bych si to užila víc. Kromě prapodivného poodhalení bradavek hlavní představitelky, které mi v rámci žánru úplně nesedí, a trochu rozvleklému začátku, jsem si pohádku celkem užila. Znovu se na ni za rok nepodívám, ale po včerejší Slíbené princezně, to vůbec nebylo špatné. ()

Rogue_One

I přesto, že motiv s narostlým nosem po zkonzumování čehosi zázračného je ukradený ze Tří veteránů, dávám za 3*. Na tu premiérovou bídu konečně něco blízké pohádce. I když na půl cesty. ()

marek1972

Pripomenulo mi to Parfum, ale našťastie to bol len prvosekundový nápad. Milá rozprávka, nič prešpekulované, asi najlepšia nová za posledné tri roky. A chvalabohu som to videl v slovenčine. ()

Fragonar

Tak to do třetice přece jen vyšlo. Po - pro mě docela snesitelném - Pravém rytíři a globálně odpudivé Slíbené princezně se český divák na poslední chvíli dočkal hezké televizní pohádky, ze které nejde hlava kolem jako po úderu temenem o dlažku a žaludek zůstává chválabohu v klidu. Oceňuji inovativní voňavkářské téma, protože kromě tolik potřebné originality navíc přináší ještě jednu výsostně důležitou přísadu - poetičnost, křehkost a delikátnost, jimiž by se měly vyznačovat nejen SKUTEČNĚ exkluzivní parfémy, nýbrž i doopravdy zdařilé, plnohodnotné pohádky. Když k tomu přičtu neuvěřitelně příjemné, inteligentní herectví naprosté většiny zúčastněných (včetně obou skutečně sympatických, neafektovaných princezen, mezi kterými bych v případě nutnosti asi těžce a bolestně volil), musím teď zpětně tvůrcům aspoň zlehka zatleskat, jinak bych vážně, vážně nebyl spravedlivý. No a ano, rovněž se domnívám, že ten "ohyzdný" nos měl kouzelník Dianě každopádně nechat. ()

padina

Ve srovnání s předchozími dvěma vánočními hrůzami, Pravým rytířem a wtf Slíbenou princeznou, jsem v pokušení dát hvězdy hned 4. Ale objektivně vzato, tři postačí. Pohádková pohodička, žádný nervák, všechno se řeší mile nehystericky, tvůrci se povětšinou vyhnuli zakomponování samoúčelného stupidního humoru za každou cenu, pitvoření se konalo jen ve snesitelných mezích. Dobrík coby vévodoš magyáros je pěkňoš, voňafkář trochu horší, nicméně oproti včerejšímu slabomyslnému bezbradému Cínu s věčně otevřenou ústy, celkem sympatický a netvářil se tak dementně, taky ho kompenzoval mladší brácha. Princezny konečně hezké, normální, přitom sympaticky sebevědomé a vůbec ne trpné hloupoučké loutky. (Spoiler: Zajímavé zvraty v milostných vztazích) Janžurová roztomilá, za kostýmy i lokace velké plus. A druidové holt ještě žijí. ()

Profík

Na tak řídký příběh to bylo strašlivě dlouhé, kdyby to někdo sestříhal na maximálně hodinu, mohlo by to stačit. Obas se naopak zrychlilo trochu neuváženě, ale většinou se to táhlo až nudilo. Ale aspoň to neurazilo hloupostí. 55%. ()

A_Shearer

Nuda nuda šeď. Ano v principu to nebylo nejhorší ani vysloveně trapné, ale originalita nula, vtip a pointování scén nula a táhlo se to jak těsto od vánočky. Námět nebyl špatný, dokonce i herecky se to dalo snést. Kdyby tomu dokázal dát autorský tým dynamiku, šmrnc a vtip bylo by to dobré, takhle jen věc, po které brzy nezůstane nic. ()

ciapok

veľká snaha, ktorá v pár scénach aj vyšla (humor) a niekoľko (nedabovaných !) postáv odklonili veľmi tesne od odpadu. Kristína Kanátová femme fatale. ()

bratr_jezek

Pohádka začínající svatbou a s neokoukaným scénářem (hledání vítězného parfému) je celkem příjemnou novinkou roku 2016. Princezna si svého "slíbeného" manžela nechce vzít jen z povinnosti a její zvědavost jí vyšle na cestu za poznáním lásky. V druhém království zase chce mladík najít dokonalý parfem pro hezkou princeznu. Příběhy se protnou, propletou a zdárně zakončí. Má to myšlenku, má to děj a není to trapné jako např. Slíbená princezna". Jen trochu logiky tomu chybí - princezna s "nosem" nebyla od malička venku, ale svůj "výlet" zvládá s přehledem, dokáže vařit, posluhovat i míchat parfémy. Druhá princezna má být jen rozmazlená krasotinka, ale ona je i nešťastná a dá se i oblíbit. Jediný záporák není dostatečně slizký a jeho poskok není potrestán. To bohužel drží pohádku jen v průměru, i když by mohla mít na víc. ()

k.rakonos

Vcelku milá slovensko-česká pohádka s neokoukanými slovenskými herci, 2 hezké princezny, asi letošní nejlepší nová pohádka. Nebude to megahit, ale rozhodně neurazila a dalo se na ní koukat, na rozdíl od české pohádky uvedené na Štědrý den. Radši bych si to dal bez dabingu, ale bohužel na rozdíl od slovenských dětí ty české by slovenštině tolik nerozuměly. 3,5 hvězdy. ()

Ijeka72

Celkom pozerateľná rozprávka. Nenadchne, no ani nerobí z diváka totálneho blba. K dabovaniu slovenských hercov, ak my, Slováci bez problémov pozeráme české filmy bez dabingu, deti nevynímajúc, myslím, že ani Český divák nie je o nič hlúpejší aby slovákom nerozumel. ()

dasl odpad!

Dúfam že nikto neočakával že sa táto rozprávka zaradí medzi klasické československé rozprávky, alebo sa stane tradičnou. Je to odpad. Dialógy sú úplne na. H05no, kostýmy sú do oka bijúce, obsadenie celé zle. Je mi naozaj divne keď z rozprávky niekto spravil ďalšie pokračovanie "Burliveho vína " . ()

adinnka

Zprvu jsem byla k této pohádce velice skeptická, jelikož pohádky na třetí svátek vánoční, mě přijdou každý rok "B-čkové" Ale letos tomu bylo jinak a mile mě Česko-slovenská pohádka překvapila. Pohádka má určitě motiv a dokonce i zápletku, jež na začátku divák neodhalí a překvapí jej uprostřed děje, o to se stává celý příběh zajímavějším. Jediné co bych vždy vytkla je nedostatek českých herců, a také se mi nelíbí dabování slovenských herců. Rozhodně tato pohádka stojí za shlédnutí a řadím ji mezi lepší průměr. ()

adaben

Poněkud pomalu se to rozbíhalo, skoro člověk měl pocit, že tvůrci chtějí točit psychologický film místo pohádky, ale asi po třiceti minutách se to chytloa bylo to určitě nejlepší letošní vánoční pohádka a líbila se dětem a měla opravdu atmosféru. ()

katikka

Herečke s väčším nosom zväčšili nos o trochu, teda ten rozdiel bol len malý, čo pravdaže neznižuje kvalitu rozprávky. Väčší problém som mala s tým, že hlavná hrdinka nepôsobila vôbec autenticky (hlavne svojou komunikáciou), skôr som si ju vedela predstaviť ako bežné bratislavké dievča a nie princeznu spred x storočí. No ale raz je to tak, že máloktorá rozprávka sa snaží pôsobiť autenticky a skôr vyznieva ako paródia v historických kostýmoch. Na vianoce to človek znesie, ale každoročný trhák ako "Tři oříšky" alebo "Perinbaba" z toho nebude. Dobrá rozprávka jednoducho potrebuje mať atmosféru. ()