Po pohledu na Manhattan rychle přejdeme na malé sídlo, kde žije těžce nemocná bohatá vdova Valerie Bancroft (Martha Vickers). O její srdeční chorobě se dozví hajzlík Ricardo De Villa (John Bromfield) a čichá čichá peníze. Valerii okouzlí, svede a ožení se s ní přes odpor její rodiny, která zase čichá čichá zlatokopa. Navenek hraje pečujícího a starostlivého manžela, současně je ale milencem exotické tanečnice Fritzi Darvel (Rosemarie Stack). Pak se ale stane něco nečekaného, stav jeho ženy se začne zlepšovat. Fritzi stojí peníze a ty on nemá, tak začne uvažovat, jak manželce poněkud pomoci ku konci. Bikarbona namísto léků by měla být řešením, jenže další vývoj se zkomplikuje, jednak kvůli rodinnému doktorovi Peterovi Kirkovi (Robert Hutton) a své sehraje i Don, žárlivý manžel Fritzi (Eddie Bee). (Peabody)

liquido26

Takže co jsem od tohoto noiru čekal? Podprůměrnou sedmdesátiminutovou interiérovou nudu o ničem. Namísto toho na mě ale filmaři udělali docela velkej blaf, protože film se po ukecaných třiceti minutách docela rozjede a začne být zajímavý, v rámci svých možností dokonce i napínavý a nepředvídatelný se zajímavou pointou na závěr. Z mojí strany rozhodně spokojenost. ()

Topco

Nečakaná spokojnosť! Na rok ´55 sa síce dalo čakať, ale... v rámci hodinového, low-budget B-noiru spokojnosť. Hlavní herci presní (Bromfield je macho a pohľadnú Vickers poznáme ako Carmen z Hlbokého spánku), príbeh o zbalení bohatej mladej vdovy s jasným cieľom aj napriek svojej "brakovosti" napínavý a po technickej stránke to ťahá napínavá hudobná zložka a kamera (práca s hĺbkou záberu, časté nájazdy na hodiny, zvlnený obraz a tie štýlové podhľady; až som mal pocit, že všade majú znížené stropy :-). Na vyššom hodnotení pridáva aj vydarený koniec s povestnou noirovou iróniou. PS: od režiséra - btw, brata slávnejšieho Billyho Wildera - rozhodne odporúčam aj noir Pretender (1947) s krásnou Altonovou kamerou. ()

vitekpe

Paradni jednoduchy pulp noir s hypnotizujicim hudebnim doprovodem. Vsechny figury jsou akuratni, a ani absence klobouku a pistoli nevadila. Martha Vickers opet bezva, stejne jako Eve Miller. V ramci kategorie bezchybne. ()