Ačkoli se Doctor Who o mnohá nebezpečí dokáže postarat, nemůže být zkrátka všude. Nemůže zamezit všem katastrofám a všechny zachránit, neboť i přes všechny své schopnosti není všemocným. To se týká i školy Coal Hill, kde již párkrát Doktor zasahoval. Je tak především právě na místních studentech, aby případným nebezpečím mimozemského rázu zamezili. (P. J. D.)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (2)

Class (2016)

Vůbec nechápu, co se právě stalo. Zničehonic se u dnešního data objevilo hodnocení tohoto seriálu, které se vzalo bůhvíkde a navíc tady bylo už před pěti lety. A komentář taky zmizel. Asi nějaká timey-wimey věc. To je fuk, nabízím původní, PĚT LET STARÝ komentář: K novému spin-offu mého milovaného Doctora Who mě sice nalákal hlavně právě Doctor (ale Peter Capaldi se nakonec v pilotu moc neobjevil, ačkoliv byl parádní a stačil zavzpomínat i na Claru a Pinka), a vlastně jsem seriál ani nechtěl sledovat dál, jenomže se to nějak zvrtlo, protože jsem nečekal, že to bude až tak dobrý. Kvalit Doctora to sice nedosahuje (ačkoliv Ness není Moffat a Moffat z tohoto srovnání nevychází jako vítěz), je to docela nářez, páč je to až nečekaně temná záležitost. Ne sice nijak extrémně, ale překvapilo mě, jaký obrovský (a funkční) potenciál v sobě tahle Třída má. Má v sobě multikulturní hrdiny, kteří jsou, možná až na slečnu Quillovou (místy), do jednoho skvělé (hlavně rozkošná April) a i Stínozenstvo a jejich pán Coracinus jsou celkem zajímavou, novou rasou. Dvojdíl uprostřed série byl sice slabší, jinak mi ale všechny díly přinesly skvělý zážitek. Nečekaně skvělý, nečekaně silný, nečekaně zábavný a musím se přiznat, že případné zrušení by mě vlastně docela mrzelo. Navíc je to více než schopné fungovat to samo bez Doctora, který tam přese všechno byl dost do počtu – a nebýt Coal Hill a občasných odkazů, tak ty seriály vlastně nemají vůbec nic společného, což se samozřejmě musí náležitě ocenit. Ačkoliv to pro fanoušky možná ta pravá náhrada za Doctora není, já rád doporučím a hlavně pro nováčky to může být docela zajímavá cesta, jak se dostat k hlavnímu seriálu. Já se těším jak na poslední dva díly první série, tak i na případnou druhou. Tenhle projekt je nečekaně povedenou záležitostí. 80%. ()

Season 1 (2016) (S01)