Polévka

Krátkometrážny / Animovaný
Cyprus, 2016, 11 min

Réžia:

Nicos Synnos

Jakou oběť dokáže člověk přinést pro ty, které miluje? A jakou oběť je schopna unést slepice? Žijí slepice v Matrixu? Kolik žluté je možné vložit do jednoho filmu? Je oběť smysluplná? Přináší láska smrt? Zdánlivě jednoduchý animovaný film s hromadou otázek a trochou zeleniny. (Brněnská 16)

anetd1

Skvěle zvládnutý manifest upozorňující na problém velkochovů domácích zvířat. Mini příběh ze života jedné nemocné slípky, jehož až téměř psychedelické zpracování působilo někdy chaoticky a nesmyslně, které však chápu jako autorův záměr vyjádřit slípčin pohled na svět v kleci, kdy pro ni samotnou zůstávají veškeré otázky života a bytí za hranicí jejího chápání. Práce se žlutou barvou na pozadí, udržující divákům odstup k snímku je zde navíc vyšpicovaná na jedničku. Překvapila mě až tak velká vlna nepochopení tohoto snímku, i když jsem ho sama musela vidět dvakrát. Viděno na Brněnské 16. ()

Fjera

Dávám 1*, která se hodně blíží 2*. A to jenom díky tomu, že po projekci režisér vysvětlil, jak film myslel. Jinak bych ho považovala téměř za nesmysl a deset minut nudy. ()