Semestr

Amálie je studentka filmových věd, žije se svojí mámou, miluje Berlín a svého kluka, co tam odjíždí na půlroku studovat. Damiánovi ale módní přitažlivost německé metropole nic neříká, stejně jako představa currywurstu, levného kebabu a hromady hipsterů na kolech. Budou sociální sítě stačit na udržení jejich vztahu? Zvládnou semestr? Šest měsíců v šesti dílech seriálu, který se odehrává pouze na plochách počítačů a telefonů. (Stream.cz)

Recenzie používateľa PoprockCZ k tomuto seriálu (3)

Semestr (2016)

Musím ohodnotit nápad na neobvyklé zpracování. Scény mnohdy působí až děsivě autenticky. Děj není nijak obsáhlý, avšak mini příběhů, odboček a vodítek je seriál (počítač) plný. Mimochodem jméno Angela Merkel, pro německou kočku, bylo trefné. Především poslední díl mě opravdu přiměl k zamyšlení (o kterém píšu přímo u E06). A to je to, co od seriálu čekám - oddych zakrývající hlubší poselství, které člověka motivuje k dalšímu postupu v "offline" životě. ()

Září (2016) (E01)

Perfektně propracované podání příběhu skrz plochu počítače. Teď si člověk teprve uvědomí, kolik informací a vodítek je ukryto v našich konverzacích a celkově činnostech na PC. Trochu mě děsí šílený multitasking, kdy člověk toho druhého už ani nevnímá a jen těká mezi informacemi. Jsem zvědavá na druhý díl, zatím velmi autentické. ()

Únor (2016) (E06)

Kratší zato nejzajímavější díl. Jelikož mě "vysokoškolské" období už brzy čeká a v komukaci skrze internet a sociální sítě se chtě nechtě vidím, velmi mě to přímělo k zamyšlení. Především mě upoutal Damiánův názor na situaci ohledně VŠ a vzdělávání obecně. Vidím to podobně - prostě se to vystudování od nás čeká, jen málo lidí se však zamýšlí, kolik produktivního času a úsilí nám bere výměnou za "papír", který mnohdy už roli příliš nehraje, jde spíš o praxi a skutečnou znalost oboru. Jo, nakoplo mě to, chci / jdu si taky razit svou cestu. Co ve výsledku člověk může ztratit? Dostudovat se vždycky nějak dá, ale riskovat žít mimo svůj společensky zajetý komfort - Kdy jindy než teď? ()