Kombajn je fajn

(relácia)

Všechny děti fascinují velké stroje a chtějí se o nich dozvědět víc... Jonáš jezdí s tátou a mámou každý týden z Prahy na venkov, na chalupu po pradědečkovi. Ve velké krabici v prachu a pavučinách tu táta Karel najde hračky, s kterými si hrál jako kluk. Je tu kombajn i traktor, ty byly nejoblíbenější. Co se takhle podívat, jak tyto stroje dnes vypadají doopravdy? A to táta Karel ještě neví, že Jonáš má tajného kamaráda, malinkého profesora, který se dostane všude, hodně toho ví, ale dokáže udělat i i neuvěřitelné zmatky. Začíná fantastická Formule 1 supermoderních mašin! (Česká televize)

Pelidor

Poučný pořad pro děti i dospělé ,to se musí nechat. Sice mi připadá ,že Jonáš během těch deseti minut najednou omládne a pak se mu věk zase vrátí ,ale je to hezký. ()

regin

Když to sledovaly děti, tak jsem si se zájmem přisedl... Nápad super. Koncept super. Animace při znělce paráda. Pěkný je průřez historií u toho kterého stroje. Záběry (hlavně ty z výšky) se dají vidět i několikrát... Po shlédnutí všech dílů ale musím říct, že se mi nelíbí provedení. Kromě kombajnu jsem se vlastně nedozvěděl, jaký je ten mechanismus uvnitř strojů. Vysvětlení použití ok, ale přímo ta mechanika... Pouštěl jsem si v archivu ČT víc dílů najednou a ten zpěv v každém díle už pak dost ruší. Stejně tak začátky a konce, které mi moc vtipné nepřijdou (jen aby byla zápletka a téma pro každý díl), jsem potom už přeskakoval. Ale obecně oceňuju snahu o tohle téma pro menší děti! ()