Dr. Christopher Syn (Patrick McGoohan) je vidiecky kazateľ, ktorému záleží na osude svojich veriacich prívržencov. Jeho úlohou je nielen starať sa o duše veriacich, ale aj zabezpečiť spravodlivosť vo svojom okolí a postarať sa o výber daní. I keď o poslednej úlohe vie iba zopár doktorových blízkych priateľov, väčšina obyvateľov svojho hrdinu vidí v maskovanom mužovi menom Strašiak, ktorý peniaze, získané lúpežnými akciami, rozdeľuje medzi ľudí. Rozzúrený kráľ na močaristý vidiek nakoniec vyšle jedného generála Pugha (Geoffrey Keen), ktorého úlohou je zlomiť odpor a súdržnosť ľudu a nájsť a zatknúť tajuplného Strašiaka i všetkých jeho prívržencov. (Incantator)

Slasher

Robinhoodovsky šlechetný farář Dr. Syn se převléká za strašáka a pomáhá pašovat králem ožebračovaným lidem zboží do Anglie. Na místo ale přijede generál Pugh, aby vyčmuchal, kdo se skrývá za maskou Scarecrowa a jeho poskoků, a učinil celé hanebnosti přítrž. V prvé půlce filmu se jedna strana snaží přechytračit druhou, dochází k lámání a souzení obviněného nebožáka pašeráka, ve druhé se schýlí k operaci žalář. Pár dní před tímto jsem viděl známějšího ’příbuzného’ - CAPTAIN CLEGGa od Hammeru, což je vlastně podobná, ale hororovější a malinko méně odlehčená verze toho původně stejného příběhu. Toto (žánr tedy výhradně dobrodružný) mě bavilo o něco méně, ale stále slušně. Patrick McGoohan zvládl obě strany své postavy s naprostou noblesou, jeho Scarecrow ve mně zůstane. ♫ Scarecrow! Scarecrow! The soldiers of the king feared his name. / Scarecrow! Scarecrow! The country folk all loved him just the same. ()