Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (65)

Čeština pro začátečníky (2018) (S03E04)

Díl o vztazích mužů a žen na pozadí vraždy ženy. Bříza poodhalil své srdce a ukázal se jako gentleman, jehož schovává za tvrdou slupkou. Ostatně, okolnosti se dnes týkaly Břízy samotného více, než by si možná přál. Zachoval si ovšem nadhled a vtip. Povedený případ, navíc s povedenými osobními přesahy. Dobře jsem se bavil. ()

Samí zrádci (2018) (S03E05)

"Můžeš taky něco nést?" "Já nesu odpovědnost." Vtip skvělý, krimi podprůměrná. Nestandardní vyšetřování, až moc nesmyslů a chyb, ale tento seriál tak nějak zraje. Vztahy mezi hlavními hrdiny - především duem vyšetřovatelů - prostě fungují a místní nadhed v jiných kriminálkách chybí. Tři a půl. ()

Jed v srdci (2018) (S03E06)

"Nebojte, není v tom alkohol." "Tak proč to máme pít?" Málem jsem zapomněl, že Bříza byl 20 let v komatu, ale o to už dávno nejde. Rád vidím v programu další díl této komediální krimi. Tentokrát více krimi, než komedie. Případ byl pěkně zamotaný, s překvapivým rozuzlením, byt rozřešení bylo až moc americko-patetické. Hlášky, jež s kamennými obličeji vypouštějí z úst hlavní protagonisté, mi asi v televizi chyběly. ()

Šikana (2018) (S03E07)

Bříza, Kříž a dnes i výraznější dr. Mráz mě opět bavili. Vyšetřování nálezu červeného prádla převálcovalo případ ze školy. Navíc případ "prádlo" byl zcela vyřešen, případ "škola" nikoli. Opět pohodová záležitost, až mě mrzí, že spěje ke konci. ()

Odpuštění (2018) (S03E08)

Těšil jsem se, bavil jsem se. A jak vím, mohu se těšit dále. Jinak závěr série byl plný emocí a ke konci mě mrazilo. Vztahy mezi hlavními postavami se vyvinuly do osobní roviny a v tomto dílu se díky tomu silně zúročily. ()

Hon začíná (2020) (S04E01)

Tvůrci se rozhodli pořešit Břízu, čímž jej vtáhli zpět do děje. Jsem zvědav, zda bude série o Břízovi, nebo přijdou i paralelní případy. Bohužel odchází parťák a opravdu se po prvním dílu bojím, že Polívku nesnesu. Jemu floutka vůbec nevěřím. Jinak pohoda, snad i díky původnímu obsazení. ()

Hřebík v srdci (2020) (S04E02)

V dnešním dílu se nám autoři snaží všemi prostředky přímo vnutit, že Bříza s parťákem jsou stejní. Jako by sami poznali, že tento casting byl přehmat. Polívka je spíše Břízova karikatura, opičící se po něm. Nevím, zda uvěřím ve fungování této dvojice. Jinak případ byl tentokrát trochu složitější, Mráz je Ferda a psycholožka láká k posezení. ()

Cena za život (2020) (S04E03)

Dnes ani slovo o případu Bříza. Celý díl byl o vztazích muž - žena, žena - žena, muž - muž, a o dětech. Nový parťák chvilkami vypadal, že se inspiruje u lesbického páru. Sice jde po doktorce, ale skončil v posteli s Břízou. Humor zachraňuje spíše Mráz. Případ samotný měl ale zajímavé rozuzlení, byť občas děj přeskočil jinam, než měl být. Závěr byl ale lidský a i dojemný. ()

Bez rozloučení (2020) (S04E04)

Dnes jsem velice brzy pochopil, o co jde. Poradil mi kupodivu šéf, který jinak do vyšetřování vůbec nezasahuje. Takže ke konci jsem spíše už jen čekal, jak se k případu postaví policajti. Nápad s paralelním vyšetřováním druhého týmu byl fajn a přinesl kýžený humor. Pak šlo i přimhouřit oči nad tím, jakým způsobem Bříza a parťák vyšetřovali. Závěr byl tedy slušně emočně vypjatý a dojemný, autoři ovšem nechali na konec odlehčení, včetně nosaté Anči. Jinak Junior fakt není tvrďák, jak se nám snažili zpočátku autoři namluvit a se svým případem Bříza vůbec nepohnul. ()

Slušná čtvrť (2020) (S04E05)

Dnes skvěle perlil Mráz. Už v úvodu u testů jsem se smál. A v hláškování pokračoval i nadále. Těším se na to, že příště bude opět v hospodě. Jinak je vidět rozdíl mezi Matáskem a Polívkou, viz jednání ve fastfoodu versus rozhovor u auta na ulici. Polívka není tvrďák. Potěšilo mě velice obsazení starých dam. Případ byl opět dost očividný (to není narážka na nevidomou paní) a konečně se trochu pohnul případ Břizy, byť rozpačitě. Ale bavím se stále dobře. Čtyři a půl. ()

Ať shoří (2020) (S04E06)

Humor na sebe opět vzal Mráz, na "jeho" oslavu jsem se těšil. Nakonec byla trochu ošizená o vtip, ale zas byla romantika. Případ byl opět dost jednoduchý, okruh podezřelých byl velice úzký. Zajímavé ale byly souvislosti. Břízův případ se pohnul o notný kus dále, však už je na čase. Jen mě mrzí použité prostředky. ()

Dům radosti (2020) (S04E07)

Nesouhlasím s tím, jak se chová policista. Chápu to ovšem jako úlitbu pro diváky, nejde přece o reálný život. Jinak jsem byl jako obvykle vcelku spokojený, neboť beru seriál spíše jako komediální než cokoli jiného. Bříza s Mrázem vytvořili tandem přes špičkování a dobírání se navzájem, mladý jen trochu neobratně sekunduje. Případ, zahrnující i doktora a sestřičku, byl zajímavý už svým prostředím. Na něj se dalo nabalit spousta příležitostí jak pro humor, tak i trochu napětí a také vyšetřování. Jen ta soukromá akce je dost přes čáru a ani se již neorientuji v odhalených jménech. ()

Kdo míří vysoko ... (2020) (S04E08)

Trochu ubyl humor, ale přibylo nostalgie. Případ na akademii mě potěšil především přítomností Vladimíra Kratiny, jinak byl spíše podprůměrný, především po odhalení pachatele. Ovšem nejvíce mě překvapilo, že se jede dál. A je to dobře. Ovšem asi by už bylo načase z herců v seriálu vyřadit Igora Orozoviče. ()

Měl jsem je všechny (2021) (S04E09)

Bio versus porno. Další díl má pohodu, sice bez napětí a akce, ale stále s humorem. Sice jsem uvažoval o nižším hodnocení, ale závěr mě přesvědčil, že tento tým mě baví. Mráz opět bodoval. ()

Pomsta (2021) (S04E10)

Jako kriminálka zcela nejslabší díl. Od hloupého pachatele, přes hloupou zásahovku, po hloupé chyby všech. Akce v bance byla tragédie. Jen Bříza byl chytrý, navíc nejlepší psycholog. Humorná složka dnes byla jako obvykle fajn, detektivní propadák. A aspoň dnes mohli Orozoviče přemluvit ke spolupráci na natáčení. ()

Zlatý důl (2021) (S04E11)

Nějak se nemohu přenést přes fakt, že doly na Kladně byly uzavřeny v roce 2002. Navíc když mi nechutná pivo v baru v Praze, tak si skočím pěšky během chvíle na lepší na Kladno? Do hospody, kam chodí jen horníci... Nějak se vrší chyby a nedostatky a ruší to od případu. Byť byl opět jednoduchý a až příliš brzy byl celkem jasný pachatel. Humor byl trochu nucený a vesměs buranský, ale Bříza je buran od počátku. Tak snad se povede alespoň pomsta. ()

Detektivka (2021) (S04E12)

Poněkud podprůměrný díl, ať již vraždou, jejími okolnostmi i vyřešením, tak obsazením v rolích podezřelých. Navíc ani zmínka o Břízově případu. Také vtipu ubylo. Ukázky slibují nápravu v příštím dílu. ()

Dnes zavřeno (2021) (S04E13)

Od začátku bylo zcela jasné, kdo není pachatel. A když scenárista do příběhu brutálně narval nové postavy, začalo svítat. Celkově tedy byla kriminální složka opět trochu slabší. Navíc chyběl humor a zaujatost v případu byla příliš, spíše se opravdu mohli ukázat GIBS. Potěšil Křížův slizoun. ()

Výhodná investice (2021) (S04E14)

Akce s výkupným byla vymyšlená opravdu hloupě, nicméně policisté také zbabrali co mohli. Opět mi chybělo více vtipu a nadsázky, také je u ledu Břízův případ. ()

Přes moji mrtvolu (2021) (S04E15)

Humorem více oplývající díl, včetně rodinných pout. Kriminální složkou zajímavý, byť celkem jednoduchý. S případem Bříza ovšem opět celkem slabý. ()