Polda

TV spot 4
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (35)

Samí zrádci (2018) (S03E05)

Zase trochu ozvláštnění, když se pátrá ve vlastních řadách a konečně něco vyvrcholilo, co zde tvůrci budují dvě řady a i když jen na chvíli, ale v reálu to též tak někdy bývá. ()

Jed v srdci (2018) (S03E06)

Čerstvě rozvedený Fišer nejdřív místo vyšetřování čumí po babách, ale pak ukazuje, že je pořád policejní vyšetřovatel. Jitka Schneiderová měla dobrou roli :-). ()

Šikana (2018) (S03E07)

Nazdar Adreji, jak se tady Babiš. Na to si vždycky vzpomenu, když slyším křestní jméno vyšetřovatele Kříže. Ano, hledat majitelku spodního prádla podle testu DNA je fakt cool (a perverzní) :-). Dále ženské záchody na škole a nápis Oi!, inu proč ne :-). Vcelku byl zajímavý i případ, ne všechno bylo očekávané. ()

Odpuštění (2018) (S03E08)

Původní téma je už absolutně vyčerpané (i když možná by se něco našlo), takže je konec vhodný, i když je vcelku neukončený. Sledování mě každopádně bavilo. ()

Hon začíná (2020) (S04E01)

Seriál pokračuje, byť to už bude jen drsňák ze staré školy s nepříliš složitými případy. Tento styl mi ale sedí, takže budu sledovat nadále. Možná v průběhu řady Matásek vyřeší svůj případ. Nový kolega by měl svým stylem více vyhovovat poručíku Břízovi než Andrej, ale uvidí se. ()

Hřebík v srdci (2020) (S04E02)

Průměr a nic nového v tomto seriálu. ()

Cena za život (2020) (S04E03)

Přece jen novota pro Břízu, i když je zde se stavem věci srovnaný, ač se mu nelíbí. ()

Bez rozloučení (2020) (S04E04)

Příběh bystrému diváku je jasný asi tak v polovině, tomu méně bystrému by to taky mohlo dojít nebo si nechat vysvětlit autory. Lidský přístup je správnější než ten zákonný. ()

Slušná čtvrť (2020) (S04E05)

Zábavná epizoda, pachatel se dá odhadnout, i když se to snaží hodit jinam (dá se říct dvakrát). S obsazením nemám problém, a tentokrát Mráz byl super. ()

Ať shoří (2020) (S04E06)

Průměrná epizoda, noc moc ve všech ohledech, jen oslava Mráze dobrá. ()

Dům radosti (2020) (S04E07)

Varžda v bordelu a vyšetřování Michala na vlastní pěst. Dobírání nervózního Mráze super - nejdřív chrání svoji čest a pak je dotčen, že se nevěří, že chodí do bordelu. Jen ten motiv je takový zvláštní, i když možná je zde efekt "kurví krve". ()

Kdo míří vysoko ... (2020) (S04E08)

Jako závěr řady, která hned nenásledovala, to je slabé. Potenciál případu na policejní akademii, kde Bříza drží letitý rekord ve střelbě, není moc využit. Jen u ředitelky akademie Hrubešové jsem si všiml jak má velká prsa v policejní košili. Ale byly to příjemné dva měsíce a čekám dokončení v následující řadě, když tahle končí podivně. ()

Měl jsem je všechny (2021) (S04E09)

Tak nakonec se pokračuje dalšími díly ve 4.řadě. Producent pornofilmů píšící paměti a fakt tam obtáhl kdejakou. ()

Pomsta (2021) (S04E10)

Případ nic moc, ale posunujeme se v osobním případu Břízy dále a to otevřeně. ()

Zlatý důl (2021) (S04E11)

Kladenští havíři jsou minulostí jako ti ostravští. Díl je slabší a nechápu nelibost Michala nadcházející svatby jeho šéfa. Ale aspoň je zde něco nového, co Polda objevil jako v případě prvních dvou řad - zde minipivovary a raw jídlo :-). ()