Keď sa seržantovi americkej armády Ericovi Carterovi po jeho návrate z misie, na ktorej bol zabitý vodca teroristov Bin-Khalid, niekto pokúsi siahnuť na život, zistí, že jeho identita, ako aj identita ostatných členov špeciálnej jednotky bola prezradená. (Disney+)

Wysch

[komentář k prvním dvěma epizodám:] Bohužel si to vzalo formuli Čtyřiadvacítky ze sezóny šest a sedm, což samo o sobě stačí v uvozovkách JEN na nadprůměrný akční seriál. Stejně tak bohužel Corey Hawkins zkrátka a jednoduše nemá charizma Kiefera Sutherlanda, a když to vezmu kolem a kolem, nemá ani charisma JB Dalea. Na druhou stranu to má zaplaťpámbu zase černobíle silnou ženskou představitelku v podání Mirandy Éowyn Otto, která může mít stejný potenciál jako měl Dennis Haysbert. Což je samozřejmě pozitivum. Pokud měla Čtyřiadvacítka dostat soft-restart/reboot, měla ho dostat v podobné formě jako byla první řada, a ne se vrhnout okamžitě do tryskovýho skákání mezi jednotlivými složkami příběhu, i.e. přílišný důraz na politikaření v sekundární příběhový linii - výsledkem je chybějící osobitost, vizáž, a samozřejmě fakt, že s hlavními postavami divák nemá absolutně žádné spojení (zkrátka chybí prožitky první / druhé / třetí řady Čtyřiadvacítky). V zásadě si tak Legacy po dvou dílech bere ze Čtyřiadvacítky jen formát real-time, rozdělení obrazovky, dva bílé charaktery (Carter, Éowyn), jeden černý (Sheik alam salám z Oxfordu) a nutnou terciální linku, která tak jako tak brzy skončí (sexy Kat Prescott jako Amira z Čečny). Zatím sice spokojenost, obávám se ale, že globálně Legacy zapadne do průměru, pokud nedostane nějakou injekci. Pozitivum nicméně je tempo (je subjektivně lepší než šestá řada 24ky) a jako vždy padnoucí kamera, střih a hudba. ()

Agent24

Tak se nám vrátila 24 tentokrát bez Jacka Bauera. Zpočátku mě zarazilo modré logo a modré hodiny, ale chápu, že se seriál chce trochu lišit od originálu. Černoch Eric Carter samozřejmě nemá na Kiefera, ale čekal jsem to o dost horší. První epizoda nebyla vůbec špatná. Akorát co mě naštvalo tak první trailer, který vyšel tak měl obsahovat záběry jen z první epizody a polovina věcí tam nebyla tak jsem zvědavý jestli se nějaké ty záběry z toho traileru v seriálu ukážou. Přeji seriálu jen to nejlepší, ale určitě bych chtěl ještě jednu sezonu s Bauerem a aby byl jeho příběh konečně uzavřen. Konec 24: LAD mě opravdu nepřišel důstojným pro Jacka. Klidně se můžou Jack a Carter setkat a bojovat spolu proti teroristům to by mohlo být zajímavé. Je to 24 takže za pilot i bez Jacka 100%!!! :-) PS: Zkuste nesrovnávat s originálem. ()

MMR

Carter není špatný, ale na Jacka prostě nemá a vždy to s ním budu srovnávat. Jack by se s touto situací z 1.dílu rozhodně vypořádal lépe. ()