Easy

(festivalový názov)
  • Taliansko Easy - Un viaggio facile facile (viac)

Isidoro, kterému říkají zkráceně Easy, se musel vzdát kariéry motokárového závodníka – ztloustl natolik, že už se nevešel za volant. Jednoho dne se objeví jeho bratr se zvláštní nabídkou práce. Easy má převézt rakev s mrtvým dělníkem z Itálie na Ukrajinu. Komický příběh o překonávání fyzických i metaforických hranic ukazuje, že lidé si mohou porozumět, aniž by mluvili stejným jazykem. (Febiofest)

gudaulin

Netvrdím, že Easy je nutně špatný film. Pokud se umíte naladit na jeho styl, dokáže slušně pobavit. Něco mi na něm ale překáželo, určitá povrchnost, nedůslednost a prvoplánovost při práci s motivy a prvky příběhu. Při vší snaze o poetickou road movie plnou absurdního humoru, sociálních a kulturních kontrastů nacházím až příliš často humor, který spoléhá na neměnně tupě nepřítomný výraz svého hrdiny a jeho nadměrné proporce. Jednotlivé gagy jsou instalovány ve stylu deus-ex-machina, měla by k nim vést nějaká cesta, resp. měly by být důsledkem předchozího vývoje. Dílčí scény se mi nakonec nespojily do něčeho je přesahujícího a hlavně na závěr musím konstatovat, že to není ani zdaleka tak chytré, jak se původně zdálo. Celkový dojem: 45 %. ()