The Grand Tour - Season 1 (2016) (séria)

Operation Desert Stumble (S01E02)

(epizóda)
  • USA Operation Desert Stumble
Komédia / Talk-show / Športový
Veľká Británia / USA, 2016, 57 min

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May tentokrát vyrazí se svým mobilním studiem do kolébky lidstva nedaleko jihoafrického Johannesburgu. Naši hostitelé se stanou vojáky a dostanou za úkol osvobodit rukojmí z letadla. Jeremy nám představí extrémní sporťák Aston Martin Vulcan s výkonem 800 koní a James je nucen vyzkoušet nezvyklou zábavu mladých Jihoafričanů. (HellFire)

Frajer42

V druhém dílu nás vzala banda nakouknout do metropole Jihoafrické republiky - do Johannesburgu. Divák se dozví zejména to, že kde jsou černoušci, tam se kradou auta a že přečíst jednoduchou číslovku je značný problém i pro jihoafrického prezidenta. Kupodivu tento díl byl více o vojenské vsuvce, než o automobilech. Nutno však podotknout, že extrémně vtipné vojenské vsuvce. Všichni tři členové si hráli na elitní komando a měli za úkol zachránit britskou královnu ze spárů tamních teroristů. Vše se odehrávalo v rytmu překvapivě vynikajícího filmu Na hraně zítřka. Z autíček se dostalo pouze na Aston Martin Vulcan, se kterým vás na běžné silnice nikdo nepustí a okrajová zmínka proběhla i o Audi S8+ (4 nuly na logu, 5. za volantem). Trošku mě mrzí, že se testování autíček ujal takový vepřík. Není z nich potom možné vytáhnout maximální výkon. ()

Wiikii

Mnoho mnoho jokes, ale třeba něco více o Johannesburské zábavě Wheelz N Smoke, kde auta protáčejí kola až prasknou to ne. Sice bych to nikdy zkusit nechtěl, ale je to zajímavá automobilová kratochvíle co zde jen tak neuvidíte, ale naopak většina se nezajímala o auta nýbrž zesměšnění filmových klišé spojených s akčními žánry + fórky na téma prezident Zuma. ... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

LachtanShows

Pouštní výprava do Jordánska, které mě jinak tolik přitahuje, příliš nebavila, předchozí i nadcházející díly tenhle mírný propad ale neskutečně žehlí a posílají kvalitu show opět k nebeským výšinám. ()