silentname

Hneď na úvod môžem povedať, že nie je toho moc, čo by som na "Breaking Legs" ocenil. Ale pokúsim sa to nejako vysvetliť. Je tu pár dobrých skladieb, ktoré celkom dokážu zdvihnúť náladu a viem si predstaviť, že by som si ich niekedy pustil. Minimálne úvodná Dj Girl má celkom zapamätateľnú melódiu a má to dobrý tanečný rytmus. Možno pomáha fakt, že som veľkým fanúšikom tanečných skladieb a na takéto skladby mám slabosť. Možno. Potom môžem povedať, že Gracie a Herbie nie sú najhoršími postavami. Ak by som si mal vybrať osobných obľúbencov, tak to budú oni dvaja. Najmä Gracie. Je správne šialená, správne divná, no súčasne je na nej vidno, že má dobré srdce a snaží sa prežiť na tejto strednej škole. A počas filmu urobí podľa mňa pár skutočne ohromných vecí, ktoré keby pre mňa urobil nejaký kamarát, tak by som skutočne povedal, že táto osoba je skutočne dobrým priateľom. Je tu ešte niečo? Jedna scénka, kde vidíme strýka Bloom stepovať k ďalšej dobrej skladbe. Len okrem spomínanej "Dj Girl" mi ostatné až tak zapamätateľné neprídu. Zvyšok je ale dosť biedne zrežirovaný a napísaný film. Plus plný hereckých výkonov, kde človek uvažuje, či neboli herci vydieraní. Minimálne sa tvária, že tu ani v skutočnosti nechcú byť, ale musia to nejako odkrútiť. Najmä dospelí. Decká sú na tom o niečo lepšie, no aj tak to nie je žiadna sláva. Harmony je neskutočne otravná a dokonca tu máme variáciu na Carrie, len namiesto kýblu krvi tu máme kýbel plný exkrementov. Bloomin strýko je alkoholik a nič nezvláda a scénky s ním sú viac trápne a Bloom je podľa mňa miestami okey a miestami skutočne nezaujímavá. Najlepšie momentka je, keď nadáva svojmu strýkovi. Pretože sa stará o veci, ktoré by mal riešiť on, no miesto toho chlastá a balí jej učiteľky. Film nemá nijakú výpovednú hodnotu, ani kreatívnu momentku (možno jednu alebo dve), ani neponúka nič, čo by sme už nevideli. Nemyslím si, že je to hodné vášho času. Hodnotenie: D+ ()

kaylin

Teenagerský film o tom, jak je hezké si jít za svým snem, jak na vás někteří mohou přesto kydat sračky, ale jak se z toho dostanete a jak je všechno super a krásné. Bohužel film není z žádného hlediska moc zapamatovatelný, nejsou zde nějaká extra dobrá hudební čísla, a tak mě to nedovedlo přesvědčit o tom, že má smysl se na to dívat. ()