Pohrobek

Spíše z vypočítavosti než z lásky se hrdá Američanka Carol (Eleanor Parker) provdala za britského bakteriologa Dr. Waltera Carwina (Bill Travers) a přesídlila s ním do Hong Kongu. Svého muže nemiluje a podvádí ho s Francouzem Paulem Duvellem (Jean-Pierre Aumont), k němuž zahořela vášnivou láskou... Podle psychologického románu W. Somerset Maughama. Remake slavného Painted Veil, The s Gretou Garbo z roku 1934. Zajímavé srovnání. Škoda, že jsem oba ty filmy tady viděl pouze já. ()

mikulem

Obvykle dávám přednost starším verzím před jejich remaky (THE PAINTED VEIL, 2006), tento film je však jednou z výjimek. Z nové verze dýchá člověčina, je přirozená a reálná. Verze Parkerové je příliš na hraně. Její postava je tak neskutečná mrcha, že by jí nikdo druhou šanci nedal. Její proměna v příběhu jde tak až na hranici fantazie. Dál mi vadilo, že je film příliš vystavěn kolem jediné hvězdy, kterou Parkerová v té době byla. Jistě, má být hlavní postavou, ona ale prakticky nesleze z plátna. Naopak skvělý Bill Travers se objeví sotva párkrát. Například v LIZZIE z téhož roku taková nevyváženost není. --- Verzi s Garbo musím ještě dohnat, ale moc pochybuji, že by její strnulé herectví udělalo pro film víc, než Parkerová. ()