Mr. Bell

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1947, 32 min

Alexander Graham Bell je považován za snílka a pro své postoje často hanoben. Přesto stále usilovně pokračuje ve své práci, aniž by bral názor okolí v potaz. Jestli uspěl, dnes už víme, ale bližší detaily o jeho životní cestě a strastech můžeme filmovou formou spatřit poprvé až zde. (Grimaldi)

orkadimenza

Hraný kraťas, který zdánlivě dokumentární formou přináší příběh vrcholného patentu Alexandera Grahama Bella. Přesto informace ve snímku nejsou zdaleka dokumentární, například fakt, že přístroj byl vynalezen už o několik let dříve Italem Meuccim, jakoby neexistoval. Některé užitečné znalosti zde byly podány kvalitním a zapamatovatelným způsobem, i přesto mě forma, jakou byl kraťas natočen příliš nezaujala a nejspíš velmi snadno zapadne mezi další průměrné černobílé filmy, které byly ve své době natočeny. ()

Grimaldi

Černobíle snímky nebyly nikdy mým šálkem kávy,tento jsem si pustil náhodou když jsem procházel filmografii Richarda Fleischera a hlavním důvodem byla krátká stopáž.To jsem ale nevěděl,co mě v nacházející půlhodince čeká.Biografie skládající se ze zasvěcovacích a hlavně historicky významných scén z života Alexandra Grahama Bella je podána s takovou lehkostí a nenuceností až jsem z toho měl úsměv na tváři.Což se nedá říct o výkladu učiva na toto téma v mojí škole.Kdyby učebnice fyziky byla aspoň z čtvrtky tak zajímavá jako tento snímek,věřím že by mě škola a hlavně ta fyzika více bavila. ()