Laskavá bestie

(festivalový názov)
  • Brazília O Animal Cordial (viac)

Přepadení! Do luxusní restaurace na periferii města vtrhnou ozbrojení lupiči. To ještě netuší, že se brzy stanou součástí mnohem krvelačnější zápletky, než si na začátku téhle jednoduché fušky mysleli. Na klaustrofobním půdorysu jedné restaurace se totiž odehraje hra kočky s myší, kdy nikdy přesně nevíme, kdo je kým a kdo se za koho vydává. Společenské normy se totiž lámou pod tíhou situace a na povrch se derou zvířecí touhy po krvi a po holém přežití. (Kino Brasil)

ricci.s

Psychopatický majiteľ reštaurácie, ktorý je schopný urobiť všetko pre jej povesť, škaredá čašníčka, ktorá mu vo všetkom ustúpi, vlasatý kuchár, ktorý ho neznáša, dvaja zlodejíčkovia, bývalý policajt a zbohatlícky párik. A akonáhle sa dvere reštaurácie zamknú, môže sa postupne znižovať aj ich počet. Je to mierne krvavé (žiadny extrém), občas humorné (sexuálna pasáž pobaví), kvalitne nakrútené aj zahrané, akurát mi chýbali nejaké prekvapenia, v ktoré som po prečítaní obsahu dosť dúfal. Vždy bolo jasné, ako sa postavy zachovajú, a nevšimol som si, že by sa niekto za niekoho vydával. Škoda, že to režisérka nezamotala niečím zaujímavým, pretože daná zápletka by si zaslúžila kvalitnejší scenár. ()