Ako básnici čakajú na zázrak

• Česko Jak básníci čekají na zázrak (viac)

Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka. (Continental film)

xmarek odpad!

Upřímně ještě se mi nepodařilo najít film, kterému bych dal hodnocení odpad. Autorům tohoto se to podařilo. Láska? Žádná není. Humor? Žadný. Kvalita podkreslené hudby? To má být upoutávka na pohřeb? A takto můžu pokračovat. Celé mi to připomíná seriály TV Nova, ČT a dalších. Poezie? Trapná nostalgie na předešlé díly. Ano čekání na zázrak. Ale to co se konalo pouze reflektovalo stav dnešní kinematografie. Měl jsem básníky upřímně rád, ale už předešlejší díl tak nějak naznačoval vývoj. A jen blázen by se z toho nepoučil. ()

Lur

Líbil se mi celý koncept filmu i oslava p.J., prolnutí postav z minulých dílů, malý dětský Harry Potter :-) Bylo to mile vtipný, bez trapností..humor na úrovni - ne co nejvíc a za každou cenu.. ;-) Kvalitní obsazení celkově, které se navzájem nepřebíjelo.. Linda byla skvělou poetickou volbou. A povedená finální písnička nakonec..:-) Jsem mile potěšena..zatímco porevoluční díly mě spíše zklamaly, tenhle závěr série se opravdu vydařil..:-) ()

petruska777

Nic moc jsem nečekala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Bylo to celkem milá, úsměvná, pohodová oddychovka. Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek je pořád skvělý a Linda Rybová byla milá. ()

Ziral

Od osmdesátých let je povině v každém americkém filmu mezi herci vždy černoch. Jako vždy je Amerika pro nás těžkým "vzorem" a nemaje černochů, tak zařadíme do našich filmů alespoň geje nebo žida. Toto není míněno rasisticky, ale jako jasný důkaz solidního vlez do pr..lismu. ()

pupidup

protože jsem po celou dobu neměla sklon dělat ještě něco jiného, protože jsem neodbíhala, jako u většiny českých filmů, protože jsem se nenudila a protože i přes obyčejnost mi to lidsky vzalo za srdce....... díky za tak krásně obyčejně lidský film... ()

sarkikos

....a nedočkají se, ostatně ani diváci. Tak strašně nastavovaná kaše, že po kaši ani památky. Zmizel vtip, nadhled, poetika studentského života, všechno, co dělalo básníky koukatelnými a milými. Dá se srovnat se Sněženkami a machry po pětadvaceti nebo kolika letech. Bída s nouzí, ale všichni musíme platit složenky, i autoři. ()

Pcermis

Film nebyl zas tak špatný jen ten děj a celkový příběh je takové klišé. A co mi přišlo co filmu moc neprospělo je hrozné moc reklamy, vymyšlené role ale naprosto zbytečné role pro kamarády ale co mě dost zklamalo že každá mladá holka co si ve filmu chtěla zahrát nějaký ten štěk tak musela ukázat minimálně kozy. ()

plutofv

Tento díl zdařile mixuje humor (inteligentní humor) a smutné motivy jako ze života. V tom je novum šestého pokračování, které je určitě na úrovni prvních předrevolučních dílů. Dušan Klein vypráví děj klasicky, ale svižně. Někdy jde vstříc většinovému divákovi jako ve scéně večeře s tance v podání Evy Holubové a Lukáše Vaculíka, ale stále si zachovává půvab. Naopak motiv postavy J. Somra v hospicu a zejména scéna, kdy mu Šafránek a spol. zorganizují oslavu narozenin, patří mezi silné momenty s emocionálním přesahem. Největším přínosem je nadhled hlavních postav MUDr. Šafránka a Kendyho, skvělé jsou jejich dialogy napsané L. Pecháčkem. Pavel Kříž i David Matásek prokazují znamenitou formu, navíc noví Básníci skvěle využili půvabů Lindy Rybové nebo začínající Denisy Nesvačilové. Scéna, kdy ji Šafránek překvapí v šatně při převlékání, ona se rychle schová - a když zjistí, že je to doktor, kterého zná, klidně se beze studu převléká dál a předvede mu své tělesné půvaby - to je příklad milých, výborně pointovaných vtípků. Je to opravdu zdařilé završení série a nechápu negativní hodnocení ostatních hodnotitelů. Vysoko hodnotím pro hořko-vtipnou atmosféru filmu, ovšem s pozitivním vyzněním. Takových filmů je jako šafránu. 95% ()

marek1972

Najlepší porevoluční básnici. Bonus v éterickej Linde, mohla by konkurovať Šafránkovej z prvej časti. (Taky má kukadla jako zrcadla) ()

andreas_tool

Nepomáhá ani nostalgie, ani intenzivní reklama na Mazdu. Bylo by dobře, kdyby mě tohle pokračování minulo. Některé scény jsou opravdu nepochopitelné a trapné (např. ,,rvačka" dědků v hospodě), některé jen neuvěřitelné (tango v restauraci)... Dvě hvězdy davám jen ze sentimentu, jinak ztěží * .... ()

burg

Ano, není to komedie, během které by člověk celou dobu smíchy padal ze židle, ale naopak jsem se CELOU DOBU usmíval jako naprosto nadšenej blbeček. Prostě si nemůžu pomoct, ale mě to bavilo a velice příjemně se na to koukalo. Nejspíš jsem se se shlédnutím přesně trefil do té nejlepší nálady. Nic víc, nic míň! ()

kreyson13

Tak doufejme, že to byl poslední díl seriálu. Všechny díly, počínaje čtyřkou, jsou vlastně úplně stejný, motá se to kolem ženských, kariéry, peněz... Nic k zapamatování. Pořád stejný obličeje, stejný fórky. Neurazí, nenadchne. Akorát ten konec mně tady připadal, jako by jim docházel film, tak to vzali hákem. Naštěstí. ()

xstanleyd

Těšil jsem se moc....Klasika,jak má něco víc jak 2 díly,je to dojení mrtvé krávy...A navíc,celý film je tím nejdelším reklamním blokem co jsem kdy zhlédl.. :( ()

ondrasimic

Vzhledem k nulovému očekávání jsem byl nadšen, super hlášky, narozdíl od minulého dílu svižné tempo, sympatičtí junioři, krásné hláškové návraty do prvních dílů....co chtít víc? A Linda Rybová? To je láska od dětství...takže 4,5 ()

jericho001

Nevím proc ale tenhle díl se mi líbil.Trio Kříž,Matásek a Vaculík opět nezklamalo návrat postav z původních dílů potěšil Venoš Sahulak Písařík Vendulka utesitelka atd.Kdo je pro me legenda tak to je Josef Somr i ve svem vysokém věku je výtečný a svým hereckym výkonem všechny převyšuje. A na Lindu Rybovou je slast koukat ta bude vždycky vypadat jako děvčátko. Za mě spokojenost. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)