Fauda

všetky plagáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (viac)

Vrchní izraelský agent se vrací z důchodu, aby dopadl palestinského bojovníka, kterého považoval za mrtvého. Uvede tak do pohybu řetězec chaotických událostí. (Netflix)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (36)

Episode 9 (2018) (S02E09)

Spoilery! Na tomto seriálu mě vždy bavilo to, že nemám rád téměř žádnou postavu a moc si užívám, když kdokoli umírá. Konkrétně v této se s úmrtími nešetřilo a chrochtal jsem tedy blahem. Musím tvůrce po delší době pochválit, jelikož se v obou případech jednalo o velká překvapení. Krásně se nám přiostřilo a bez jakýchkoli vytáček a vatových výplní. Za největšího odborníka této databáze musím konstatovat, že tento díl byl v rámci druhé série doposud nejlepší. [88 %] ()

Episode 10 (2018) (S02E10)

Po událostech předchozího dílu naprosto dle očekávání následovala ubrečená melancholická epizoda. Naštěstí se to obešlo bez patosu, takže výsledek nebyl až tak špatný, jak jsem před zhlédnutím předpokládal. Přesto se jednalo na události o velmi plytký děj. Kdo není fanouškem brečení a rodinných grilovaček, tak ten tuhle epizodu moc neocení. Naštěstí došlo i na pár zajímavých momentů, které, věřím, připravily horkou půdu pro nadcházející epizody. [70 %] ()

Episode 11 (2018) (S02E11)

Spoilery! V úvodních 20 minutách bych nenašel žádnou chybu. Snad jen mohlo dojít na smrt některé z hlavních postav na izraelské straně. Hromadné arabské znásilnění Izraelky bylo ale alespoň malou náplastí. Opravdu luxusní akci si pro nás tvůrci připravili s velmi malým rozpočtem. Krásně se stupňující napětí, no zkrátka laskominka. Druhá půlka dílu ovšem také nebyla vyloženě špatná. Věci se nyní dávají rychle do pohybu a rád v takovém případě prominu občasné vatové rodinné vsuvky. Zejména Gabi Ayub mě nepřestává bavit. Vypadá to, že se nám rýsuje velmi příjemné finále. [90 %] ()

Episode 12 (2018) (S02E12)

Spoilery! Až na ten přeslazený happy end, ze kterého jsem málem dostal cukrovku, se jednalo o vskutku luxusní epizodu a velmi vydařené finále série. Věčná škoda toho, že se tvůrci báli nějak brutálně popravit jednu z důležitých postav. Osobně bych velmi uvítal smrt Doronova syna, která se nabízela ze všech smrtí nejvíce a byla by dokonalou třešničkou na dortě. Celkově seriálu trošku schází koule tu a tam nějak brutálně poslat na věčnost jednu z důležitých postav v momentě, kdy to divák nejméně čeká. Přeci jen by to významně přispělo na syrovosti vyznění celého děje. Nezbývá než doufat, že se ve třetí sérii v tomto ohledu polepší. [85 %] ()

Episode 1 (2019) (S03E01)

Třetí série je zasazena do pásma Gazy a to rozhodně slibuje zajímavou podívanou. Úvodní díl se dle mého nejodbornějšího a nejváženějšího názoru na této databázi rozhodně povedl. Shoduji se s tím, co zde píše můj méně významný kolega. Mělo to všechno, co by Fauda měla mít. A závěrečný cliffhanger mě pořádně nažhavil na další díl. Kdyby si podobnou úroveň uchovaly i následující díly, tak bych byl velmi spokojen. [84 %] ()

Episode 2 (2020) (S03E02)

Po 8měsíční pauze jsem navázal druhým dílem a jsem naprosto nadšený. Chtělo to sice trošku vzpomínání, abych zdárně dokázal přiřadit obličejům jména, ale to nebylo nic, s čím by si nelepší a nejuznávanější uživatel této databáze hravě neporadil. Opět parádní nálož akce a hlavně pořádného napětí. Jsem natěšený, kam se budou vyvíjet nadcházející epizody. Skvělá epizoda, které lze vytknout snad jen to, že je Nurit zase neukázala. [83 %] ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Zopakoval jsem stejnou chybu jako u druhého dílu. Třetí díl jsem viděl s mnoha měsíčním rozestupem od druhého dílu. Tentokrát ještě více bolelo povzpomínat si na většinu postav a dát si události do souvislostí. Dost možná právě proto se této epizodě příliš nedařilo vtáhnout mě do děje a stále mi utíkala pozornost pryč. Hodně ukecaná epizoda s jednou nesmírně chaotickou akční scénou. [75 %] ()

Episode 4 (2020) (S03E04)

Spoilery! Bohužel, tohle kdysi syrové a často nepředvídatelné dílo tvůrci postupně přetvářejí v hollywoodský stereotyp s předvídatelným dějem, záchranami v posledních sekundách a vyřešení neřešitelných situací. Jak těžké může být zmáčknout červené tlačítko, na kterém má člověk celou dobu prst? Klasická trapošina s tím, že atentátník musí své oběti před odpálením se povyprávět hodinový příběh. Až na tento směšný závěr, který byl skoro tak trapný a směšný jako Fialova pětikoalice, docela slušný díl. Zbytečně dokurvená epizoda. Bohužel podobných momentů přibývá. To má být divák jako v napětí a myslet si, že hlavní postava zemře ve 4. díle. Fakt ubohost. [60 %] ()

Episode 5 (2020) (S03E05)

Další díl pohádky na dobrou noc, kde za sebou únosci pečlivě nechávají jeden fant za druhým, aby to náhodou Židáci neměli moc těžké. Nejubožejší byla scéna, kde neopodstatněně odzbrojili řidiče o bundu, načež ji nechali uprostřed silnice. Jedna nechutná scénáristická berlička za druhou, aby se mohlo uměle budovat napětí. Na základě věty, že je chtějí dostat do Izraele, tak Doron a jeho parta obřezaných znovu precizně úřaduje a ví přesně, kde hledat. Už dost! Co se to s tou Faudou děje? S láskou vzpomínám na časy, kdy scény ve Faudě ještě dávaly logický smysl. Je to umělé jak Fialovy nastřelené vlasy. Na druhou stranu oceňuji, že se zde moc nekecá a akce střídá akci. Škoda jen vzdání se syrovosti na úkor efektu. [66 %] ()

Episode 6 (2020) (S03E06)

Takové ukecané ticho před bouří. Tato epizoda měla za cíl navnadit na následující operaci v pásmu Gazy, což se jí povedlo. Tentokrát bylo akce skromně, ale alespoň se to takřka obešlo bez hollywoodských záchran v posledních vteřinách, které mi do tohoto seriálu krajně nepasují. A asi bych se obešel bez všelijakých romantických mnohoúhelníků, když je zde stejně žádná Židovka neukázala. Jinak to nebylo marné a těším se na teprve druhou polovinu série. [70 %] ()

Episode 7 (2020) (S03E07)

Spoilery! Vskutku vynikající epizoda. Zatím rozhodně bezkonkurenčně nejlepší. V podstatě celá stopáž byla napěchována neustále se stupňujícím napětím a v rámci vymezené stopáže nezbyl čas dokonce ani na smilnění obřezaných. Vše pak vyvrcholilo velmi napínavým a pro mě velmi nečekaným pokusem o útěk v závěru. Znovu samozřejmě nechyběly scénáristické berličky v podobě toho, že dva nejdůležitější Židy v celém pásmu Gazy hlídá jediný Arabáč a toho když obejdou, tak mají únikovou cestu zcela volnou. Do určité míry mi toto však vykompenzovali velmi nečekaným závěrem, když už vše pomalu nasvědčovalo tomu, že žádní další Židé už během této série nepřijdou k úhoně. [88 %] ()

Episode 8 (2020) (S03E08)

Spoilery! První polovina trošku ukecaná, skoro by se až chtělo napsat nudná. Ta druhá byla ovšem znovu naprosto nervy drásající a bezchybná. Jen mě trošku překvapilo, že Arabáči odstranili kolaboranta velmi jemným způsobem, čekal jsem minimálně sérii mučení a poprav jeho vlastní rodiny před jeho zrakem, tak to mě trošku zklamalo. Jinak parádní závěr s mnoha šílenými momenty a vítanými zvraty. [85 %] ()

Episode 9 (2020) (S03E09)

Devátá epizoda nás bohužel znovu vzala do hollywoodu a sledujeme další díl z cyklu 4 obřezaní proti všem. Neskutečně mi kazí dojem syrovosti neustále se opakující situace, kdy pár obřezaných přijde nebo přijede na scénu, naběhnou do akce jako Rambo bez náznaku krytí a vystřílejí desítky Arabáčů bez jediného škrábnutí. Tento vzorec se neustále opakuje a je to neuvěřitelná škoda. Vše ostatní zde totiž skvěle funguje. Od napětí, které se dá krájet, až po neuvěřitelně svižný spád. [75 %] ()

Episode 10 (2020) (S03E10)

Znovu díl tvůrci zcela nepochopitelně kurví dalšími superhrdinskými vsuvkami a syrovost a uvěřitelnost, která dělal v předchozích sériích Faudu Faudou je ta tam. Zcela zbytečně má poté seriál takový nepříjemný odér akční béčkovosti, když připomíná Fauda záběry z pozdějších dílů Ramba. Znovu naprosto skvěle funguje budování atmosféry, ale co je to platné, když vše následně pohřbí nějaká dementní přestřelka, kdy obřezaní vždy jako mávnutím kouzelným proutkem naběhnou do akce zcela nekrytí a vyváznou buď zcela bez zranění, nebo, aby se neřeklo, tak jednoho obřezaného nějak lízne kulka, aby mohl polovinu dalšího dílu umírat. [75 %] ()

Episode 11 (2020) (S03E11)

Spoilery! Na akci sice chabá epizoda, ale potěšilo mě, že se to po dlouhé době obešlo bez všemožných "rambo style" píčovin. Místo toho nám tvůrci dopřáli oplakávací epizodu, kde vyplula všelijaká interní tajemství a nic moc zásadního se nestihlo udát. Kdyby tento díl neexistoval, asi by divák o nic nepřišel. Chápu, že zde byl zřejmě záměr, aby poslední epizoda série nevypadala právě takto, tak si ten nezbytný sentiment, pláč a plácání po zádech odbyli v předposledním díle. Vyloženě to však nenudilo. [75 %] ()

Episode 12 (2020) (S03E12)

Bohužel tuto sérii velmi provázela šílená předvídatelnost a dovršil to právě závěr. Doufám, že další série už nevznikne, protože seriál začíná více a více recyklovat svůj vlastní obsah. Pořád je to dobré, koukat se na to rozhodně dá, ale je to více a více protkáno nesmyslnými hollywoodskými zvraty a těch šokujících úmrtí a překvapení je zde velmi málo, což je škoda. Ale tak alespoň zde bylo krásně ukázáno, jak se rodí různí terorističtí členové a že za to mnohdy ani nemohou. Už to v jaké rodině se narodí navždy formuje jejich budoucí osudy a úplně si svoji cestu nevolí. [70 %] ()