Vražedná konstelace

Švédsko, (2016–2018)

Predloha:

Cilla Börjlind (kniha), Rolf Börjlind (kniha)

Julia Ragnarsson, Kjell Bergqvist, Johan Widerberg, Helena Bergström, Peter Carlberg, Dag Malmberg, Stefan Gödicke, Kjell Wilhelmsen, Gustav Lindh (viac)

Studenti policejní školy dostávají na prázdniny za úkol rozebrat nevyřešený, skoro třicet let starý případ vraždy mladé těhotné ženy. Olivia Rönning (Julia Ragnarsson) se do případu zakousne, byl to totiž jeden z případů, na kterém pracoval její nedávno zemřelý otec. Pomalu, s pomocí dalšího bývalého vyšetřovatele Toma Stiltona (Kjell Bergqvist), se začíná rozplétat tento složitý případ. (bllm)

dalia

Velmi dobrá detektivka s výbornými hereckými výkony a poměrně překvapivým závěrem. Zvlášť Kjell Bergqvist je opravdu velice přesvědčivý. Pokud se neplánuje další řada, vytkla bych pouze nedořešenou dějovou linii s Jackie Berglund a jejími vazbami na policii a také se zapomnělo na šéfa Cage Fighters, který úkoloval ty mladistvé pachatele. To by mohlo být dobrým startem pro další sérii, postavy mají rozhodně potenciál pro případné pokračování. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série mi přišla ještě lepší než ta první, výborná detektivka s postavami, které není obtížné si oblíbit. ()

maxs

Začínám severské detektivky milovat. Nebudeme si lhát do rukávu, kluci ze severu tenhle žánr prostě umí. Spletenec osobních příběhů a na pozadí třicet let nevyřešená záhadná vražda. Uchopitelné postavy, uvěřitelný příběh, zajímavá zápletka i její rozuzlování. Seriál není nekonečně se nabalující a gradující patos ve stošedesáti dílech, naopak 8 dílů seriálu velmi sluší. Až na pár mušek - spíše octomilek - není seriálu co vytknout. Po MOSTu další skvělá práce a ačkoliv je zdejší hlavní hrdinka docela normální holčina (v porovnání se Sagou Norenovou), seriál si ode mě vysloužil plný počet hvězd. ()