Desaťmetrová veža

(festivalový názov)
  • Česko Desetimetrová věž (festivalový názov) (viac)

10-metrová skokanská veža. Tí, čo na nej ešte nikdy nestáli, si musia vybrať, či skočia, alebo zlezú dole. Čiže na jednu misku váh položiť inštinktívny strach zo skoku a na druhú poníženie zo zbabelého zlezenia. Zábavná štúdia človeka čeliaceho bezbrannosti. (Art Film Fest)

hirnlego

Na někoho, kdo tam nikdy nevylezl, asi nebude úplně fungovat. Z pětky jsem skákala šipky, pohled z desítky v Podolí mám navždy vypálený do mozku (až tak, že ani nevím, jestli jsem někdy nakonec skočila - podle mě sem vysrabila na sedmičku). Možná až mi bude těch sedumde a přijedou filmaři ze Švédska s tvrdou měnou. ("We paid each of them the equivalent of about $30 to participate — which meant climbing up to the diving board and walking to its edge. We were as interested in the people who decided to climb back down as the ones jumping.") ()

easaque

5* dobrý nápad, který dává možnost nahlédnout do duše lidí před skokem. Jednoduché a přesto intenzívní, empatické i zábavné zároveň. Posuďte sami třeba tady. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Cheeter

Těm pocitům dost rozumím, já sám bych asi taky utekl. Stačí mí výška 3 m a už tam mám problém. Rozhodně velká pochvala za nápad a zpracování. Být to o trochu delší, asi už to byla dost nuda a pořád to samé dokola. ()